Prowadzisz siedzący tryb życia? – zobacz, co warto jeść

0
1074

Patrząc dookoła zauważamy, że większość z nas prowadzi siedzący tryb życia. W pracy spędzamy ok. 8 godzin dziennie przed komputerem, mało się ruszamy. Powrót do domu w samochodzie, przygotowanie posiłku i później długi wieczór na kanapie przed telewizorem. Taki tryb życia w bardzo szybkim tempie może doprowadzić do utraty smukłej sylwetki, nadwagi, a nawet otyłości. Jak przezwyciężyć jego skutki?

Podstawą jest śniadanie

Poranki, podczas których każdy spieszy się do pracy lub szkoły, nie są najlepszą chwilą do celebrowania jedzenia. Warto jednak, byśmy pamiętali o tym strategicznym posiłku, a jest ku temu wiele powodów. Poranne śniadanie od razu postawi nas na nogi. Metabolizm, który odpoczywał w nocy, zostanie zapędzony do działania, co zapobiegnie niepotrzebnemu odkładaniu się tłuszczów. Pozbędziemy się senności, a w pracy będziemy bardzo produktywni. Zjedzenie śniadania odgoni od nas stres, będziemy skoncentrowani, a nasza pamięć będzie działać na maksymalnych obrotach. Co dobrego możemy przyrządzić sobie na śniadanie? Propozycji jest wiele, m.in.: omlety, płatki zbożowe ze zdrowymi dodatkami, pełnowartościowe kanapki, jajecznica, owsianka z owocami i pestkami, naleśniki, itp.

Regularne posiłki to podstawa

Nasz organizm można porównać do typowej kobiety – pragnie czuć się bezpiecznie. Takie bezpieczeństwo mogą zapewnić mu regularnie jedzone posiłki. Najkorzystniej dla niego, jeśli będzie ich ok. 5  w ciągu całego dnia. Taki regularny tryb jedzenia sprawia, że organizm się przyzwyczaja i po kilku dniach dokładnie wie, kiedy dostanie kolejną dawkę energii. Nieregularne odżywianie jest dla organizmu niezrozumiałe, ciało dostaje sprzeczne sygnały, nie wie, kiedy spodziewać się kolejnej dawki energii i działa zapobiegawczo, czyli zaczyna magazynować zapasy w postaci tkanki tłuszczowej. Jeśli nie chcemy narazić się na niepotrzebne kilogramy, które odłożą się na brzuchu w postaci nieestetycznych wałeczków, lepiej trzymać się zasady – częściej a mniej i przede wszystkim regularnie.

Pamiętajmy o zdrowych przekąskach i wodzie

dieta

Podczas siedzącej pracy dużo częściej dopada nas nuda i chęć przegryzienia czegokolwiek. Jeśli nie chcemy narazić się na pokusę niezdrowego batonika z automatu, warto zabrać ze sobą do pracy jakąś zdrową przekąskę. Może to być chudy biały ser, otręby, marchew, kalarepa, owoce, chrupkie pieczywo, ogórek kiszony lub surowy, pestki, suszone owoce czy sok warzywny.

Praca za biurkiem nie zwalnia nas z picia wody. Musimy wypijać minimum 1,5 litra dziennie, ponieważ nas organizm musi uzupełniać wciąż ubywające zapasy. Ponadto woda robi dla naszego organizmu wiele dobrego: poprawia koncentrację, orzeźwia, gasi pragnienie, dodaje energii, wpływa na odchudzanie, poprawia metabolizm, reguluje temperaturę ciała, łagodzi ból głowy, wpływa na zdrowie skóry i wiele innych.

Catering dietetyczny Częstochowa to idealna propozycja dla osób prowadzących siedzący tryb życia. Porównywarka cateringów dietly.pl pomoże na w wyborze najlepiej zbilansowanej diety pudełkowej z dowozem zważywszy na naszą sytuację.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here