Usuwanie kurzajek

Nie od dziś wiadomo, że na skórze pojawić się może wiele różnego rodzaju znamion, krostek, stanów zapalnych czy też innych nieestetycznych dolegliwości. Jedną jednak ze wzbudzających największy strach są kurzajki. Nic więc dziwnego, że to właśnie o nich szuka się najwięcej informacji m.in. o tym, jak wygląda usuwanie kurzajek. Jeśli więc ktoś się naprawdę tego obawia, warto się na ten temat nieco dowiedzieć.

Co warto wiedzieć o kurzajkach?

Prawdopodobnie każdy choć raz słyszał o kurzajkach, lecz tak naprawdę mało kto wie o nich coś więcej. Często wspominane są w książkach, filmach czy też nawet zwykłych bajkach dla dzieci. Czym one jednak tak właściwe są?

Kurzajki to nieestetyczne brodawki, które najczęściej pojawiają się na nogach i w miejscach intymnych, lecz można je także zaobserwować na dłoniach, a nawet na twarzy. Spowodowane są one przez wirusa brodawczaka ludzkiego HPV, który objawia się taką właśnie naroślą na skórze. Nie wpływa ona na zdrowie, lecz nie da się ukryć, jest niezwykle nieestetyczna.

Chirurgiczne usuwanie kurzajek

Jak można walczyć z takimi kurzajkami? Nie da się ukryć, że leczenie takiej przypadłości nie jest zaliczane do prostego i przyjemnego. Najczęściej wiele osób zaczyna spokojnie, poprzez używanie różnego rodzaju maści i środków farmakologicznych. Niestety rzadko kiedy dają one rezultat. W takim wypadku często sięga się po ostateczne rozwiązanie, czyli chirurgiczne usunięcie.

Co należy wiedzieć o takim zabiegu? Przede wszystkim to, że jest on wykonywany w znieczuleniu miejscowym, a także polega po prostu na wycięciu danej brodawki. Jest to jednak leczenie obecnie już rzadko stosowane, ponieważ choć skuteczne, to jednak czas rekonwalescencji bywa naprawdę długi.

Nowoczesne metody usuwania kurzajek

Z racji tego, że chirurgiczne leczenie brodawek niesie ze sobą dość długi okres dochodzenia do pełnej sprawności danego pacjenta, stosuje się obecnie zupełnie inne, często o wiele skuteczniejsze metody usuwania kurzajek. Jedną z najlepszych propozycji może być z całą pewnością krioterapia, czyli zamrażanie kurzajki ciekłym azotem.

Rzecz jasna nie jest to jedyna dostępna forma nowoczesnego usuwania kurzajek, ponieważ inną bardzo ciekawą technologią, jest usuwanie ich laserem. Kurzajka jest wypalana przy użyciu bardzo silnego oraz niezwykle precyzyjnego lasera.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here