Zdecydowałaś się na kurację odżywką do rzęs? Wspaniale! Dzięki niej rzęsy w niedługim czasie powinny urosnąć długie, stać się mocne, zdrowe i gęste. Powinny… jeśli pozwolisz odżywce działać. Są sytuacje, kiedy odżywka nie działa tak jak trzeba, a wina najczęściej (zupełnie nieświadomie) leży po naszej stronie. Uświadamiamy czego NIE robić, aby odżywka miała moc.

1. Wybór nieodpowiedniej odżywki do rzęs

Niestety – odżywka odżywce jest nierówna, dlatego warto sprawdzać rankingi odżywek do rzęs i czytać opinie kobiet, które stosowały już odżywki. To pozwoli wyłonić zwyciężczynię, która z pewnością przyniesie dużo korzyści naszym małym włoskom.

2. Używanie wielu odżywek naraz

To brzmi dosyć nieprawdopodobnie, a jednak wiele dziewczyn, zdesperowanych kondycją i wyglądem swoich rzęs kupuje dwie odżywki do rzęs i stosuje je wymiennie (np. rano aplikuje jedną, a wieczorem na jej powiece gości druga odżywka do rzęs). Zamiast poprawić stan swoich włosów – tylko im szkodzą. Odżywki mogą bowiem źle reagować na siebie nawzajem. Lepiej zatem kupić jedną, polecaną odżywkę niż stosować ich kilka, bezskutecznie.

3. Nieumiejętne używanie odżywki do rzęs

To równie powszechny problem, który sprawia, że rzęsy nie rosną, ani się nie regenerują. Wiele dziewczyn nie czyta dołączonej do kosmetyku ulotki i aplikuje serum nieumiejętnie. Jak stosować odżywkę do rzęs? Przede wszystkim według zaleceń producenta i z zachowaniem zasad higieny. Na szczęście nie jest to skomplikowane: wystarczy dokładny demakijaż powiek i odrobina wprawy oraz systematyczność.

4. Nieprawidłowe przechowywanie odżywki do rzęs

Odżywka do rzęs – jak każdy kosmetyk – lubi, gdy odpowiednio się z nią obchodzi. Należy zatem pamiętać, aby zawsze dokładnie i szczelnie dokręcać buteleczkę z serum, nie wystawiać jej na zbyt wysokie, ani zbyt niskie temperatury, nie mieszać z żadnymi innymi substancjami, ani nie rozrzedzać serum. Dzięki temu odżywka będzie miała zawsze nienaganny skład.

5. Przerywanie kuracji

Wiele dziewczyn za wcześnie przerywa kurację odżywką, ponieważ w swej niecierpliwości nie mogą doczekać się efektów. Tymczasem wzrost rzęs czasem bywa sprawą bardzo indywidualną, a ponadto im bardziej zniszczone są rzęsy, tym więcej czasu zajmie ich regeneracja.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here