Peruki Sklep Rokoko

Dla wielu osób noszenie peruki jest koniecznością podyktowaną przez toczące się w organizmie procesy chorobowe. Na szczęście, żyjąc w XXI wieku, chorzy borykający się z przykrym problemem utraty włosów nie są zdani wyłącznie na siebie. Szansę na powrót do normalnego życia dają im peruki. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej konstrukcji nowoczesnych „zastępczych fryzur”. Jak zbudowane są peruki? Sprawdź!

Baza – fundament peruki

Główną częścią trzymającą formę peruki jest baza. W zależności od indywidualnych potrzeb, pożądanego efektu i budżetu, możemy wybierać spośród różnych rodzajów baz. Jednym z najbardziej cenionych modeli są te z podstawą z mikroskóry (inaczej zwanej monofilamentem). Jej głównym zadaniem jest wierne odwzorowanie skalpu. Włosy na mikroskórze tkane są pojedynczo. Podobny, subtelny efekt wizualny zapewniają modele zwane front lace gwarantujące rezultat tak zwanego „naturalnego czoła”. Peruki typu front lace tworzą naturalne przejście między linią czoła a włosami. Podczas ich zakładania i ściągania należy być szczególnie ostrożnym, gdyż konstrukcje te cechują się dużą delikatnością. Tańszą alternatywą dla wymienionych baz są tresy – stosunkowo niedrogie, a zarazem trwałe rozwiązanie zapewniające dobrą cyrkulację powietrza.

Włosy syntetyczne i naturalne

Producenci peruk jak np.: Sklep peruk https://perukikrakow.com.pl proponują modele tkane z dwóch rodzajów włosów – syntetycznych oraz pochodzących od ludzi. W pierwszym przypadku peruka ma formę gotowej fryzury. Stylizacja pasm lokówką czy rozgrzaną suszarką mogłaby bezpowrotnie je zniszczyć. Pukle produkowane nowoczesnymi metodami niewiele różnią się od swoich naturalnych zamienników.

Peruki naturalne tkane są z włosów pochodzenia indyjskiego, chińskiego, europejskiego oraz słowiańskiego. Każda grupa charakteryzuje się inną miękkością, sztywnością i kolorem. Na europejskim rynku najbardziej cenione są włosy słowiańskie, których nie trzeba poddawać zabiegowi dekoloryzacji. Wysokiej jakości peruki naturalne można dowolnie podcinać i stylizować lokówką czy prostownicą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here