Praca wakacyjna za granicą

To szczególnie lubiany pomysł przez osoby młode, studiujące lub mające najdłuższe wakacje w swoim życiu – po raz ostatni – osoby, które właśnie zdały egzamin maturalny i cieszą się upragnioną wolnością. Wakacje to znakomity czas na odpoczynek, ale i na zdobywanie pierwszych doświadczeń zawodowych czy zarabianie pierwszych pieniędzy na własne potrzeby, podróże czy właśnie na wakacje, a może na zbliżające się wielkimi krokami studia.
Najpopularniejsza praca wakacyjna za granicą to wciąż ta związana z pracą jako opieka do dzieci – w okresie wakacyjnym, kiedy nie działają szkoły ani przedszkola, a zapracowani rodzice muszą zarabiać pieniądze, chętnie korzystają z pomocy młodych osób z zagranicy, aby zapanować nad ich pociechami podczas ich nieobecności. To zajęcie z korzyścią dla obu stron – z jednej strony rodziny nie płacą zbyt wiele, z drugiej – młodzież ma szansę poznać smak pracy, zarobić, a dodatkowo poznać kulturę wybranego kraju czy podszkolić język.
Nie tylko taka praca wakacyjna za granicą jest poszukiwana przez osoby młode – równie chętnie szukają oni zatrudnienia w letnich, popularnych kurortach, w hotelach czy w barach oraz restauracjach. To być może jeszcze lepsza okazja do oswojenia się z obym językiem i zarobienia sporych pieniędzy – głównie na napiwkach, których obcokrajowcy na wakacjach za dobrą obsługę nie szczędzą. W tym wypadku młodzi mają nie tylko pracę wakacyjną za granicą, która może dać faktycznie wymierne korzyści, ale również wiele swobody oraz wolnego czasu, który można dowolnie wykorzystać.
W niektórych przypadkach młodzi ludzie decydują się na jeszcze jeden rodzaj wakacyjnej, mocno sezonowej pracy, związanej ze zbieraniem owoców – począwszy od truskawek przez wszelkie inne rodzaje owoców. To jednak rzadkość, ponieważ sama praca jest ciężka, wymagająca i daje mało czasu wolnego. A nawet, jeśli zostaje jakiekolwiek wolne, to i tak zazwyczaj nie ma się siły na cokolwiek. Kilkanaście godzin ciężkiej fizycznej pracy dziennie jednak robi swoje.

www.mediaelite.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here