Potęga języka angielskiego

Uważa się, że język angielski dawno przestał być jedynie dodatkowym językiem, który przydatny okazuje się w podróżach. Obecnie każdy powinien posługiwać się językiem angielskim na poziomie komunikatywnym i jego znajomość nie jest traktowana jako coś niezwykłego, ponadprogramowego.

Dlaczego znajomość języka angielskiego jest tak istotna?

Pierwszym argumentem przemawiającym za tym, że warto potrafić komunikować się w języku angielskim jest fakt, iż jest to oficjalny język w aż pięćdziesięciu pięciu krajach! Zatem jeśli kochasz podróżować i odkrywać nowe kraje, niewykluczone, że trafisz do takiego, w którym język angielski jest ojczystym językiem. Znajomość tego języka z pewnością ułatwi zwiedzanie oraz poznawanie nowych ludzi.

Drugą sytuacją, w której język angielski jest wręcz wymagany, jest praca w międzynarodowej firmie. Korporacje często zrzeszają pracowników z całego świata i podczas wspólnych szkoleń, spotkań, czy dyskusji, dominującym językiem do komunikowania się jest właśnie język angielski.

Coś dla fanów sztuki

Nietrudno zauważyć, że w sztuce i kulturze dominującym językiem jest język angielski. Wystarczy pomyśleć o produkcjach filmowych, światowych spektaklach teatralnych, czy wystawach z obrazami. O ile w filmy często można oglądać z napisami, to w teatrze trudno o taką dogodność. Nikt nie chciałby przegapić światowego dzieła scenicznego tylko dlatego, że byłoby ono niezrozumiałe.

Dodatkowo, mówiąc o wystawach z obrazami, współcześni artyści często prowadzą spotkania, mające na celu wyjaśnić genezę powstawania ich dzieła, okoliczności oraz wszelakie szczegóły z tym związane. Jeśli jesteś pasjonatem rysunku, malarstwa, a nawet grafiki komputerowej, z pewnością chciałbyś dowiedzieć się o swoich ulubionych dziełach więcej, bezpośrednio od artystów. A takie spotkania najczęściej prowadzone są właśnie w języku angielskim.

Webinary i szkolenia

Chcąc rozwinąć swoją pasję, często można natrafić na propozycje szkoleń, czy to stacjonarnie, czy online. Uczestnictwo w nich poszerza horyzonty i pozwala doskonalić swoje hobby, a także umilić czas. Jednak szkolenia dostępne w języku polskim mają ograniczone zasoby, dlatego chcąc zwiększyć swoje możliwości na samorozwój warto zajrzeć na rynek anglojęzycznych szkoleń oraz webinarów. Dzięki rozumieniu języka angielskiego można dotrzeć do ciekawych ludzi, spotkań oraz kursów.

Na każdej płaszczyźnie życia język angielski okazuje się niezbędny. Niezależnie od tego, czy jego znajomość to wymóg pracodawcy, czy własna chęć poszerzania możliwości, z pewnością warto go znać co najmniej na stopniu komunikatywnym.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy International House Wrocław.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here