Czy warto zainstalować przesuwne drzwi tarasowe

Coraz bardziej popularnym wyborem w wystroju wnętrz stają się przesuwne szklane drzwi tarasowe. Drzwi drewniane nadal są stosowane najczęściej, jednak szkło nadaje współczesnym domom elegancki i nowoczesny wygląd. Jeśli chodzi o estetykę, drzwi tarasowe przesuwne szklane są najlepszym wyborem. Jednak ich zainstalowanie to poważna decyzja, która ma swoje zalety i wady.

Szklane drzwi przesuwne przeszły długą drogę pod względem wzornictwa i funkcji, odkąd pojawiły się po raz pierwszy w średniowieczu. Dzisiejsza wersja zapewnia kilka innowacyjnych funkcji, takich jak żaluzje i izolacja termiczna. Są łatwe do czyszczenia, a naprawy są teraz tańsze. Zwróć uwagę, że podniesienie ogólnego uroku domu nie jest tanie – szklane drzwi są droższe niż zwykłe drzwi, warto więc poznać najważniejsze ich zalety przed podjęciem ostatecznej decyzji.

Dlaczego szklane drzwi przesuwne są idealne do domu?

Elegancja i szyk

Przezroczystość szkła dodaje blasku każdemu domowi. Dzięki wyraźnemu widokowi z obu stron drzwi możesz zaprezentować swój wystrój, aby każda przestrzeń miała niepowtarzalny wygląd, stylowy i luksusowy.

Nie ma potrzeby stosowania sztucznego światła

Instalując szklane drzwi tarasowe przesuwne, będziesz mógł korzystać z naturalnego światła. Nawet gdy drzwi są zamknięte, wpuszczają znaczną ilość światła słonecznego.

Stworzenie iluzji większej przestrzeni

Szkło wpuszcza więcej światła i sprawia, że pomieszczenie wydaje się większe, tworząc w ten sposób iluzję większej przestrzeni. Nieprzezroczysty charakter drewnianych drzwi sprawia, że mały pokój wydaje się jeszcze bardziej ciasny.

Oszczędzanie przestrzeni

Szklane drzwi tarasowe przesuwne pozwalają zaoszczędzić miejsce. Drzwi poruszają się w tej samej linii co mechanizm przesuwu górnego i dolnego. Prowadnica na listwie drzwiowej doskonale sprawdza się w domach o niewielkiej powierzchni.

Ekologiczne

Drzwi przesuwne tarasowe są bardziej ekologiczne, ponieważ są wykonane ze szkła i metalu, w przeciwieństwie do drzwi drewnianych, które wymagają wycinania drzew.

Jeśli chcesz zainstalować drzwi tarasowe, przesuwane szklane drzwi są idealnym wyborem. Bez żadnych klamek w drzwiach łatwiej jest przemieszczać się między wnętrzem domu a tarasem zewnętrznym podczas przyjmowania gości.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z firmy Internorm.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here