Umywalka do łazienki

Szukasz idealnej umywalki do łazienki? Oprócz designu, kształtu czy też rozmiaru koniecznie należy zwrócić uwagę na surowiec, z którego jest wykonany ten niezbędny element wyposażenia. Materiał ma bowiem niemały wpływ na trwałość, sposób czyszczenia, elegancję i wiele innych kwestii. Sprawdź, jakie surowce cieszą się obecnie popularnością w świecie umywalek łazienkowych.

Ceramika

Umywalki ceramiczne od lat są najczęściej wybieranymi modelami podczas urządzania łazienki. I trudno się temu dziwić, ponieważ takie produkty mają bardzo uniwersalny charakter i pasują właściwie do każdego stylu aranżacji wnętrz. Ceramika Roca jest też dostępna w wielu ciekawych kolorach i kształtach. Na dodatek ceramiczne umywalki oferują naprawdę atrakcyjny stosunek jakości do ceny. Nie trzeba wydawać bardzo dużo, żeby móc kupić trwały model o wysokiej odporności na zarysowania i uszkodzenia mechaniczne. Ważne jest też, że do czyszczenia ceramiki można stosować niemal dowolne detergenty.

Dolomit

Dolomit to propozycja dla osób, które lubią luksusowe wyposażenie łazienkowe. Wykonane z niego umywalki wyglądają bardzo ekskluzywnie. To jednak nie koniec ich zalet. Z dolomitu można wykonać modele o geometrycznych kształtach, które wymagają dużo precyzji. Wiele osób ceni ten materiał również za to, że jest bardzo przyjemny w dotyku. Ponadto dolomitowe umywalki są bardzo trwałe i odporne na uszkodzenia. W przypadku tego surowca wskazana jest jednak ostrożność w dobieraniu środków do czyszczenia, ponieważ zbyt ostre detergenty mogą mu zaszkodzić.

Konglomerat

Od dłuższego czasu coraz większym zainteresowaniem cieszą się umywalki z konglomeratu. Taki surowiec jest zlepkiem różnego rodzaju elementów skalnych, które w przypadku wyposażenia łazienkowego są połączone specjalnymi żywicami. Na popularność umywalek konglomeratowych ze sklepu online elazienki.pl z pewnością wpływa wysoka trwałość, która jest związana z dużą elastycznością tego materiału. Na dodatek ewentualne ubytki spowodowane np. odpryskami można szybko usunąć. Konglomerat oferuje też bardzo szeroki wybór kolorów umywalek łazienkowych.

Kamień

Kamienne umywalki są obecnie prawdziwym hitem, co z pewnością zawdzięczają swojemu oryginalnemu wyglądowi. Modele wykonane z naturalnego surowca mają dość surowy charakter, dzięki czemu doskonale wpisują się w klimat wnętrz urządzonych w stylu industrialnym i skandynawskim. Co ciekawe, ze względu na swój ekskluzywny charakter równie dobrze mogą sprawdzić się w przypadku ekskluzywnych łazienek glamour. Ponadto kamień jest bardzo twardy, dlatego jest trwałym materiałem, który posłuży przez wiele lat.

Stal

Niezmiernie ciekawą propozycją bez wątpienia jest umywalka stalowa. Choć ten nietypowy surowiec kojarzy się raczej ze zlewozmywakami kuchennymi, to świetnie może sprawdzić się również w łazience. Jest dostępny w wielu niebanalnych odcieniach, ma bardzo nowoczesny charakter i pasuje do wielu popularnych stylów aranżacji wnętrz. Ponadto umywalki ze stali nierdzewnej są trwałe i naprawdę łatwe w czyszczeniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here