Szukasz wartościowych informacji na ten temat? W takim razie zapraszamy do dzisiejszego artykułu! Dowiesz się z niego wszystkich najważniejszych faktów na temat konwersji ISO/DIN/PN. Przekonasz się, że jej zrealizowanie wcale nie przysparza żadnych trudności. Co więcej, ta czynność może być wykonana wyjątkowo szybko i bardzo dokładnie.
Handel z podmiotami zagranicznymi
Na pewno w tym momencie w ogóle zastanawiasz się, po co jest realizowana konwersja ISO/DIN/PN. Na pewno nie jest tak, że ktoś miał dużo wolnego czasu i w sumie bez żadnego większego powodu coś takiego wymyślił. Wszystko na tej płaszczyźnie jest bardzo logiczne. Na początek chcielibyśmy wyjaśnić, co oznaczają w ogóle ISO/DIN/PN. W takim razie przejdźmy od razu do konkretów. Normy ISO są globalne. Wszak stosuje się je tak naprawdę na całym świecie. Na pewno wielokrotnie mieliście z nimi do czynienia na terenie Polski. Są one zdecydowanie najbardziej popularne i dodatkowo najbardziej uniwersalne. Jeśli chcesz, możesz także stosować normy DIN. Za nie odpowiada, na co dzień, Niemiecki Instytut Normalizacyjny. Tymczasem PN zarządza Polski Komitet Normalizacyjny. W porównaniu do ISO, nasze normy mają znaczenie jedynie marginalne. Są bowiem stosowane tylko u nas. To trochę tak, jak z językiem polskim oraz angielskim…
Kiedy konwersja norm ISO/DIN/PN się przydaje? Chcesz kupić albo sprzedać jakieś śruby? Masz na oku podmiot zagraniczny? W takiej sytuacji najlepiej posługiwać się uniwersalnymi oznaczeniami. Znanymi na całym świecie. W związku z tym najczęściej używa się norm ISO. Dzięki temu obie strony (kupujący oraz sprzedający) będą dokładnie wiedzieć, o co toczy się dyskusja. Nie będą występowały żadne bariery techniczne itp. Podmioty, które nie ograniczają się tylko do handlu z innymi Polakami, powinny zatem wiedzieć, jak jest realizowana konwersja…
Przeczytaj także: http://www.scandihome.pl/gdzie-sa-stosowane-sruby-zamkowe/
Konwersja wcale nie jest taka trudna!
Na szczecie jej wykonanie to prosta sprawa. Wejdź na stalmut.pl i skorzystaj z pomocy wyszukiwarki. Wytłumaczymy to na konkretnym przykładzie. Interesują Cię śruby sześciokątne z pełnym gwintem? Znasz tylko oznaczenie PN 82105? Tak, jak wspominaliśmy, te elementy złączne są stosowane jedynie na terenie naszego kraju. W przypadku handlu z zagranicznymi podmiotami trzeba znać pozostałe oznaczenia. Skorzystaj z powyższej wyszukiwarki i dokonaj konwersji. Tak naprawdę wystarczy znajomość jednej normy, by znać zaraz (za kilkanaście sekund) pozostałe. Jeśli chodzi o te elementy złączne, to takie są zaś pozostałe normy: DIN 933 i ISO 4017.