Kawa Kimbo – kawa z historią i z pasją

0
1323

Kawa Kimbo to obecnie prawdziwa duma Neapolu i całych Włoch. Zdecydowanie jest to najczęstszy wybór na miły poranek! Kawa Kimbo łączy bowiem w sobie absolutnie niepowtarzalny smak z wyjątkową historią.

Historia kawy Kimbo – nuta kolonialnego romantyzmu

Otóż historia kawy Kimbo sięga w zasadzie już la pięćdziesiątych ubiegłego wieku. Wówczas to dwaj bracia Kimbo postanowili założyć mały sklepik z kawą, którą importowali z dalekich krain. Obok z kolei mieli oni małą kawiarnię, w której eksperymentowali z różnymi ciekawymi smakami i aromatami. Jaki był efekt tych eksperymentów?

Ich kawa wkrótce stała się jedną z najbardziej znanych, a sklep rozrósł się i wkrótce stworzyli wiele nowych filii. Czym takim szczególnym wyróżnia się kawa Kimbo?

Zalety i uroki kawy Kimbo

Przede wszystkim, warto podkreślić, że kawa ta pochodzi z plantacji leżących w Ameryce Południowej oraz Środkowej. To już odróżnia ją od popularnej kawy afrykańskiej. Jest ona mocniejsza w smaku, ciemna, palona o delikatnym posmaku czekolady oraz karmelu. Z tego powodu doskonale nadaje się do włoskiego, porannego espresso, ale oczywiście nie tylko.

Warto także podkreślić, że kawa Kimbo cechuje się naprawdę wyrazistym aromatem oraz smakiem, który na długo pozostaje w pamięci, kupisz je tutaj https://zielonytarg.pl/kawa/kimbo. Zdecydowanie nie będzie to jedna z tych kaw, które wypijamy i idziemy dalej, ponieważ mają smak po prostu zwykłej kawy. Kimbo wyróżnia się swoim niepowtarzalnym smakiem i aromatem.

Rodzaje kawy Kimbo

Warto podkreślić, że na rynku spotkamy obecnie różne rodzaje kawy Kimbo. Będzie to na pewno klasyczna kawa Kimbo Espresso Napoletano. Ta kawa należy do jednych z najbardziej popularnych, a wyróżnia ją przede wszystkim wyrazisty smak i bardzo mocny aromat.

Całkiem popularna jest także kimbo aroma gold – ta kawa już ma nieco delikatniejszy smak i dodatkowo pewną slodycz w sobie, co czyni ją doskonałym wyborem dla osób kochających espresso, jednak w nieco łagodniejszym wydaniu.

Wśród pań znana jest kawa kimbo extra cream – idealnie nadaje się ona do wszelkich kaw typu latte czy capuccino. Jest znacznie łagodniejsza, jednak aromat i zapach ciągle mocno pobudzają zmysły.

Oczywiście można spotkać się także z kawą Kimbo przeznaczoną specjalnie do ekspresów.

Podsumowując, kawa Kimbo to jest produkt, którego powinien spróbować każdy koneser kawy. Znajdziemy ją w lepszych sklepach z kawą, no i oczywiście we Włoszech. Zdecydowanie warto zainwestować w taki zakup – ta kawa zapewni nam doskonały poranek, siłę na cały dzień oraz przypomni nam chwile pełne energii i słońca.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here