firanki

Firanki, zwłaszcza białe bardzo łatwo się brudzą. Jeżeli posiadacie w swoim domu kominek, lub ktoś w waszym domu pali papierosy, będą one wam żółkły i często nawet pranie mało zdziała. Możecie oczywiście zastosować wybielacz, ale jest on chemiczny. Lepiej będzie skorzystać z domowych sposobów, dzięki którym wasze firanki będą wyglądały jak nowe. Większość składników znajdziecie zapewne w kuchni, więc nie dość, że są bardziej ekologiczne, to i ekonomiczne. 

Przeczytaj też: https://www.plotki.pl/jak-wybielic-firany/

Czy wybielacz to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach dużo ludzi zaczyna żyć w stylu eko. Jest to bardzo dobre dla nas samych, ale również dla naszego środowiska. Wybielaczem tak jak już było napisane wyżej jesteśmy w stanie wybielić firankę, ale po pierwsze jest on silnie chemiczny, po drugie zazwyczaj w sklepie możemy go kupić w plastikowych butelkach co nie jest dobre, dla naszej planety. Plastik powinien być ograniczany do minimum.  

Jak wybielić zażółcone firanki?

Najpopularniejszym sposobem dla pozbycia żółci na firankach jest sól kuchenna. Jest ona na pewno w każdym domu. Dużo osób nie wiedziało, ale można ją wykorzystać nie tylko w kuchni. Może być ona również środkiem czyszczącym.

Do wiaderka lub dużej miski nalejcie około 10 litrów wody, do tego dodajcie 4 łyżki soli kuchennej i wymieszajcie wszystko, aż do rozpuszczenia się ziarenek. Włóżcie do powstałej mikstury firanki i  pozostawiacie tak na minimum trzy godziny. Po upływie tego czasu włóżcie je do pralki i upierzcie. 

Jeśli w domu macie aspirynę, możecie z niej zrobić środek czyszczący, który przywróci waszym firanom piękny, śnieżnobiały wygląd. Co należy zrobić? 5 tabletek aspiryny rozpuśćcie w wiaderku z wodą a do środka włóżcie  firanki i pozostawcie je tak na kilka godzin. Teraz tylko zróbcie pranie i gotowe.

Zobacz też: http://www.dwakolory.pl/jak-zrobic-naturalny-srodek-dezynfekujacy/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here