Wiele osób doświadczyło kataru, swędzenia gardła, kichania i czerwonych wodnistych oczu związanych z alergiami sezonowymi. Pyłki są wiodącą przyczyną alergii, a niezależnie od pory roku – z wyjątkiem lodowatego zimowego – pyłku. Nie można całkowicie uniknąć pyłków, ale można zmniejszyć całkowite narażenie na to, aby zminimalizować reakcje alergiczne.

Sprawdź liczbę pyłków. Strony alergii i większość lokalnych raportów pogodowych często zapewniają liczbę pyłków na dzień lub tydzień. Wysoka liczba pyłków powoduje, że w tym dniu w powietrzu jest bardzo dużo pyłków. Jest to cenne źródło informacji dla osób podatnych na alergie. Jeśli przewiduje się dużą liczbę pyłków pyłków, zacznij stosować leki alergiczne zanim objawy się zaczną. Planuj zajęcia na świeżym powietrzu w okresie słabego pyłkowania. Ilość pyłków wzrasta zazwyczaj około połowy wiosny i utrzymuje się na wysokim poziomie w okresie letnim. Jednak różne drzewa, trawa i kwiaty mogą być szczególnie produkujące alergie w różnych porach roku. Dowiedz się, jakie rodzaje drzew, roślin i traw rośnie wokół ciebie i o jakiej porze roku mają tendencję do zapylania. Możesz badać swój obszar w internecie lub poprosić o lokalny sklep ogrodowy lub krajobrazowy. Zaplanuj wycieczki, wycieczki po kempingach i większe projekty ogrodnicze w okresie słabszych pyłków pyłków.

Poziomy pyłków mają tendencję wzrostową we wczesnych godzinach porannych. Jeśli jest to możliwe, zaplanuj zajęcia na świeżym powietrzu na późny poranek lub, jeszcze lepiej, w południe.
Jeśli mieszkasz na południowej półkuli, uważaj, aby od października do marca tracić trawę i od sierpnia do marca na pyłki drzew.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here