Zadzwoń do służb ratunkowych. Zadzwoń natychmiast do swojego lokalnego numeru alarmowego i powiedz o tym operatorowi, że masz reakcję alergiczną. Nie ryzykuj się prowadzenia do pogotowia ratunkowego – sanitariusze będą mieć epinefrynę pod ręką, aby przerwać reakcję.

Po podaniu epinefryny nadal potrzebujesz pomocy medycznej. Epinefryna ulegnie zużyciu po 10 do 20 minutach, a reakcja alergiczna może zacząć się od nowa. Albo udać się do pogotowia lub zadzwonić pod numer 911, aby uzyskać dodatkową pomoc medyczną.

Po otrzymaniu pomocy medycznej i reakcji alergicznych, zaplanuj spotkanie z alergologiem. On testuje, aby dowiedzieć się, co wywołało reakcję alergiczną i może przepisywać leki, EpiPen lub alergie, aby pomóc w leczeniu objawów.

Znajdź alergologa w swoim regionie. Możesz poprosić lekarza pierwszego kontaktu o skierowanie. Jeśli mieszkasz w Stanach Zjednoczonych, możesz wyszukać listę American College of Alergy, Astma i Immunology dla alergologów posiadających certyfikat zarządu.

Zrób dziennik wszystkiego, co robisz, gdy wystąpiła reakcja alergiczna. Czasami przyczyna Twojej reakcji będzie oczywista. Jeśli na przykład jedliście orzeszki ziemne i 10 minut później doświadczoną anafilaksję, jest dość czytelny sprawca. Jeśli jednak po prostu poszedł na spacer na zewnątrz i doświadczony reakcja alergiczna, istnieje wiele alergenów, jakie napotkasz, które spowodowały atak. Aby pomóc swojemu alergiście, napisz wszystko, co pamiętasz o wydarzeniach prowadzących do twojej reakcji – co jesz? Dotknąć? Gdzie byłeś? Wziąłeś jakieś lekarstwa? Te pytania pomogą Ci alergistom określić przyczynę alergii.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here