Ile trwa okres?

Ile trwa miesiączka to pytanie zadawane przez wiele młodych dziewcząt, które dopiero zaczynają wkraczać w okres dojrzewanie. Nic dziwnego, krwawienie miesięczne bywa bardzo uciążliwe i każda kobieta chciałaby by trwało jak najkrócej. Zatem ile trwa miesiączka?

Niestety nie ma standardowej odpowiedzi na to pytanie, ponieważ, każdy organizm jest inny, zatem okres może trwać od 3 do 7 dni i jest to całkowicie normalny przedział trwania. Nie ma powodu do niepokoju jeśli twoja miesiączka trwa tylko 4 dni, gdzie twoje równolatki skarżą się na 6 dniowe krwawienie. Podczas normalnej miesiączki tracimy tylko od 4-15 łyżeczek, jeśli uważasz, że ty tracisz ich więcej, udaj się do lekarza ginekologa. Obfite krwawienia miesiączkowe z pewnością mogą utrudnić komfort i sprawność fizyczną, dlatego warto poprawić tą kwestię odpowiednimi tabletkami zmniejszającymi krwawienie. Częstym pytaniem wśród nastolatek jest kwestia skrzepów wydobywających się razem z krwią miesięczną. Czy to normalne? Odpowiedź nie brzmi jednoznacznie, bowiem takie skrzepy są i nie są normalne. Wszystko zależy od ich rozmiaru. Jeśli ich średnica nie przekracza wymiarów wiśni- wszystko jest w porządku, jeśli są większe- natychmiast udaj się do ginekologa, ponieważ być może masz mięśniaki macicy. To one powodują występowanie dużych skrzepów we krwi miesięcznej.

Teraz już wiesz ile trwa miesiączka. Jeśli jest ona źródłem twojego niepokoju i braku komfortu- udaj się do lekarza. Zaufaj, na rynku ginekologicznym istnieje wiele preparatów poprawiających regularność cykli i ich objętość. Warto dokładnie znać swój cykl miesięczny, by dokładnie przewidzieć kiedy nas zaskoczy. Warto również posiadać w swej torebce zestaw, który uchroni nas przed niespodziewanym krwawieniem, a takie mogą zdarzać się bardzo rzadko. Pamiętaj, by posiadać pod ręką też tabletki przeciwbólowe, tylko one pozwolą ci normalnie przejść te dni, bez konieczności chowania się domu. Okres to normalna rzecz, zadbaj by przechodzić ją jak najbardziej komfortowo.

www.czasabsolwenta.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here