Pij więcej wody. Woda pomaga wypłukać odpady metaboliczne, aby utrzymać metabolizm w górnym kształcie. Woda może również pomóc poczuć się pełniej, więc codziennie wypijaj co najmniej pół galon (2 litry wody) (lub więcej, jeśli jesteś aktywny lub żyj w gorącym klimacie).

Spróbuj wypić wodę, która została oczyszczona. Woda z kranu często zawiera takie rzeczy, jak chlor i fluorek, co zmniejsza korzyści zdrowotne wody pitnej.

Dobrze spać co noc. Dorośli powinni przyjmować od 7 do 9 godzin dziennie, podczas gdy dzieci w wieku szkolnym powinny otrzymać od 10 do 11. Jednym z najważniejszych sposobów na poprawienie jakości snu jest zrobienie tego w całkowitej ciemności, a nawet niewielkich ilości lekki ingerencja w substancje chemiczne, które powodują, że organizm odpoczywa. Jeśli nie możesz wyeliminować światła w swoim pokoju, założyć maskę oczu. Innym jednym z najlepszych sposobów na poprawienie snu jest ćwiczenie.

Trzymać się schematu ćwiczeń. Jeśli nie chcesz płacić za członkostwo w siłowni, spróbuj trenować w domu. Rozwinięte mięśnie pomogą zwiększyć metabolizm : ciało mięśni spala więcej kalorii, nawet gdy są w spoczynku. [15] Aby utrzymać porządek, należy prowadzić dziennik ćwiczeń. Planuj, kiedy i gdzie będziesz pracować w każdym tygodniu i trzymaj się go. Za każdym razem, gdy pracujesz, napisz co zrobiłeś i na jak długo.

Aby utrzymać serce w kształcie, zrobić cardio. Jednym szczególnie skutecznym sposobem na poprawę zdrowia układu sercowo-naczyniowego jest trening interwałowy, co oznacza przemianę pomiędzy aktywnością o małej i wysokiej intensywności. Wykazano, że jest to szybki i niezwykle skuteczny sposób na poprawę zdrowia i wytrzymałości serca. [16] (Osoby w wieku powyżej 60 roku życia lub u których wystąpiły choroby serca, wysokie ciśnienie krwi lub zapalenie stawów należy skonsultować się z lekarzem przed rozpoczęciem treningu interwałowego).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here