Trzymaj swój umysł. Oprócz faktu, że aktywność umysłowa jest emocjonująca, badania wykazały, że istnieje korelacja pomiędzy aktywnością psychiczną a zmniejszeniem ryzyka wystąpienia choroby Alzheimera. Nigdy nie przestań uczyć się, nawet jeśli czujesz, że jesteś „przeszłością swojego pierwszego”.

Istnieją proste sposoby, które można wykorzystać do myślenia. Na przykład możesz spróbować podjąć inną drogę do pracy lub szczotkować zębami ręką, której normalnie nie używasz.

Czytaj więcej i zadaj sobie pytanie z wyborem do czytania. Alternatywą między czytaniem powieści tajemniczych miąższu, które kochasz, a klasykami jak wybór Hemingwaya, Twaina i Londynu.
Rozwiązuj łamigłówki i graj strategie. Tego rodzaju gry angażują Cię psychicznie. Możesz też nauczyć się grać w instrumencie. Wszystkie te czynności zostały powiązane z poprawą pamięci.
Wzmocnij relacje. Priorytet rozwijać znaczące relacje ponad po prostu społeczne. Otaczaj się ludźmi, które wzbogacają twoje życie i sprawią, że jesteś szczęśliwy. Praktykuj samodzielne ujawnianie, co oznacza dzielenie się rzeczami unikatowymi (myśli, obawy, ulubione filmy i muzykę, zwierzaki domowe itp.) Z tymi, których ufasz. Wykazano, że ma to ogromne znaczenie nie tylko w zdobywaniu głębszych powiązań międzyludzkich, ale także uczuć potwierdzonych emocjonalnie.

Dowiedz się, jak mieć zdrowe relacje. Bądź otwarty na to, co czujesz, staraj się zrozumieć, co czują inni, i bądź skłonny do kompromisu. Jeśli uważasz, że jesteś w manipulacyjnym lub kontrolującym związku, wyjdź z tego. Lepiej stać się silny na własną rękę niż być trzymany przez tak zwanego towarzysz.

Zrób czas, aby pozostać w kontakcie ze znajomymi. Jeśli mieszkasz daleko od bliskich przyjaciół, zrób czas, aby zadzwonić do nich raz w tygodniu. Jeśli mieszkasz w pobliżu swoich najlepszych przyjaciół, zrób czas w tygodniu, aby się zatrzymać i dogonić (nawet jeśli masz obfite tygodnie pracy / rodziny itd.) Wiele badań wskazuje, że osoby z szerokim spektrum kontaktów społecznych chorują mniej niż ci, którzy nie. Przyjaciele sprawiają, że się śmiejesz, a śmiech jest ważną częścią zdrowia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here