Cechy sprężarek tłokowych 100l

Kompresory tłokowe 100l są głównie wykorzystywane do intensywnych prac. Tego typu pojemność pozwoli dostarczyć urządzeniom sprężone powietrze przez długi okres czasu. Plusem jest fakt, że sprężarkę uruchamia się rzadziej w porównaniu do modelu 50l, jak też można dłużej korzystać ze zgromadzonego powietrza w zbiorniku ciśnieniowym. Jak działa taki sprzęt? Gdzie jest wykorzystywany? Dlaczego warto rozważyć zakup sprężarki tłokowej?

Jak działa kompresor tłokowy?

Kompresor tłokowy 100l cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem na rynku. Zazwyczaj klienci stawiają na kompresory produkcji europejskiej, jakie posiadają deklaracje i certyfikaty oraz spełniają rygorystyczne normy. Wybranie sprawdzonego producenta sprężarki da nam pewność, że urządzenie będzie działać sprawnie i wydajnie, a my możemy liczyć na pomoc techniczną i serwis gwarancyjny, jak i pogwarancyjny.

Urządzenie rozpoczyna swoją pracę od fazy ssania. Tłok opada, co pozwala zassać powietrze przez filtr. Kolejnym krokiem jest przepływ powietrza przez zawory wlotowe, prosto do cylindra. Zawory odprowadzające na tym etapie są zamknięte. Następnie tłok znów się unosi, a powietrze ulega sprężeniu. Jednocześnie otwierają się zawory odprowadzające i zamykają zawory wlotowe. Faza ta jest nazywana fazą wylotową. Okazuje się, że w teorii wszystkie sprężarki tłokowe działają na tych samych zasadach. Jednakże w praktyce istnieją różnice w sposobie wdrażania tych samych zasad, Dotyczą one liczby stopni, w których odbywa się sprężanie.

Podział urządzeń tłokowych

Postawić można na kompresor tłokowy 100l:

  • wielostopniowy,
  • jednostopniowy,
  • dwustopniowy.

Jeśli chcemy w pełni wykorzystać atuty sprężarki wielostopniowej, powietrze pomiędzy stopniami powinno ulegać schładzaniu, co zrealizujemy dzięki chłodnicy międzystopniowej.

Gdzie znajdują zastosowanie sprężarki 100l?

Warto zauważyć, że kompresor tłokowy 100l sprawdzi się w wielu miejscach. Przyda nam się głównie w garażu i domowym warsztacie, jak też w profesjonalnym zakładzie. Dobrać można zasilanie jedno lub trójfazowe, co zależy od posiadanych przyłączeń. Co ciekawe, wydajność sprężarki 100l z powodzeniem pozwoli wykonać wiele prac z zastosowaniem różnorodnych narzędzi i urządzeń pneumatycznych.

Wybór urządzenia

Podczas wyboru sprężarki tłokowej 100l zwróćmy uwagę na znanych producentów europejskich. Dzięki temu zyskamy pewność niezawodnego działania sprężarki i doskonałej jakości. Urządzenie posłuży nam przez wiele lat, dając komfort i wygodę. Plusem jest fakt, że producent udziela kilkuletniej gwarancji. Skorzystać można też w naprawy sprzętu lub wymiany na nowy.

Zalety kompresora tłokowego 100l

Ogromnym atutem korzystania ze sprężarki 100 jest łatwość obsługi urządzenia. Pomimo skomplikowanego działania, sprzęt z łatwością się obsługuje. Na uznanie zasługuje też atrakcyjna cena oraz prosta naprawa w razie jakichkolwiek awarii. Na rynku znajdziemy sporo ciekawych rozwiązań, które przydadzą się w garażu, jak i w firmach. Innowacyjna budowa wpływa na bardzo dobrą wydajność i niezawodną pracę przez długi czas.

Kompresory tłokowe 100l idealnie sprawdzą się w domowych warunkach jak i średnich oraz małych firmach. Aby wybrać odpowiedni model sprężarki, warto zapoznać się z jej działaniem i zastosowaniem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here