Jaką funkcję spełniają powłoki ceramiczne

Powłoki ceramiczne są często uważane za najlepszy sposób ochrony lakieru samochodu, ale warto wiedzieć, jaki stopień ochrony faktycznie zapewniają, i czy poprawiają wygląd pojazdów, zanim zdecydujemy się je zastosować.

Powłoki ceramiczne nie zapobiegają zarysowaniom lakieru samochodowego i nie chronią przed odpryskami kamieni. Zapewniają jednak niewielki poziom ochrony przed zaciekami, plamami i zarysowaniami, które mogą powstać podczas niewłaściwego mycia samochodu. Powłoka ceramiczna chroni również przed promieniami słońca, zapobiega blaknięciu lakieru i nadaje mu hydrofobowość.

Warstwą zabezpieczającą będzie ceramika lakieru

Powłoki ceramiczne nie usuwają ani nie maskują rys na lakierze. Lakier samochodowy musi być wypolerowany przed nałożeniem powłoki ceramicznej, aby upewnić się, że rysy zostały usunięte i nie zostaną zablokowane przez powłokę. Powłoka ceramiczna nie zapewnia ochrony przed ścieraniem i zarysowaniami, obejmuje to odpryski kamieni lub inne formy otarć. Bardzo ważne jest, aby do mycia samochodu stosować odpowiednią technikę, ponieważ powłoka może nadal ulegać zawirowaniom i zarysowaniom w taki sam sposób, jak lakier.Nigdy nie należy również oddawać samochodu pokrytego powłoką ceramiczną do myjni automatycznej. Pomoże to zapobiec zarysowaniom i zawirowaniom w powłoce, które w przeciwnym razie mogłyby z czasem spowodować jej matowienie. Stopień, w jakim powłoka pomaga zmniejszyć ryzyko powstawania plam i zawirowań spowodowanych myciem, zależy od twardości powłoki. Niektóre powłoki ceramiczne są twardsze niż inne. Zdecydowana większość dostępnych na rynku powłok ceramicznych to 9H. Jednak niektóre mniej trwałe powłoki mogą mieć niższą twardość i są bardziej podatne na zadrapania i zawirowania.Powłoki ceramiczne nie usuwają rys i zacieków na lakierze samochodu ani nie maskują ich skutecznie. Ważne jest, aby przed nałożeniem powłoki ceramicznej samochód został wypolerowany, aby odpowiednio przygotować powierzchnię, a ceramika lakieru Wrocław mogła się z nim związać i stanowić jak najlepszą ochronę. Większość powłok ceramicznych utrzymuje się od 2 do 5 lat, więc jeśli jakiekolwiek rysy nie zostaną usunięte przed jej nałożeniem, powłoka musi zostać wypolerowana maszynowo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here