Materac dla dziecka
fot. Pixabay.com

Wybór materaca do dziecięcego łóżeczka, a później także łóżka, wcale nie jest prostą sprawą i niejednemu rodzicowi spędza sen z powiek. Dlatego też w poniższym artykule podpowiadamy, na co zwrócić uwagę, gdy wybieramy materac dla dziecka. Zapraszamy do lektury!

Przeczytaj też: https://www.um.pl/materac-dla-dziecka-podpowiadamy-jaki-wybrac/

Jakie cechy powinien mieć odpowiedni materac dla dziecka?

Materac do łóżeczka lub kołyski przede wszystkim nie może być miękki. Odpowiednia twardość materaca spełnia olbrzymią rolę w ochronie noworodka i niemowlaka przed śmiercią łóżeczkową. Ma ona również duży wpływ na rozwój kręgosłupa takiego malucha. Zbyt miękki materac będzie powodował jego krzywizny, a do tego nie chcemy przecież dopuścić. Dobrym wyborem dla świeżoupieczonych rodziców będą materace piankowe, które zawierają piankę wykonaną z kokosa lub z lateksu.

Wkładka lateksowa lub kokosowa ma zazwyczaj grubość około 1 cm. Taka grubość jest wystarczająca, aby odpowiednio usztywnić materac i sprawić, aby dziecko spało na nim nie tylko komfortowo, ale przede wszystkim zdrowo. Pamiętajcie jednak, że lateks może uczulać niektóre dzieci. Zanim więc przyzwyczają się do spania na nim, należy obserwować reakcje pociechy i reagować natychmiast, gdy tylko pojawią się jakieś niepożądane efekty.

Jaki materac wybrać dla starszaka?

Materace lateksowe lub kokosowe są również dobrym wyborem dla dzieci, które kończą dwa lata  i starszych. Dzięki ich odpowiedniej twardości, dziecko podczas snu nie zapada się w materac, nie czuje więc z tego powodu dyskomfortu. Poza tym warto również wiedzieć o tym, że takie materace są bardzo odporne na wilgoć, pozwalają skórze oddychać, a poza tym są również odporne na uszkodzenia mechaniczne. Do dziecięcego pokoju, w którym podczas codziennej zabawy dzieje się naprawdę dużo, pasują więc idealnie. Ponadto nie musimy się obawiać w upalne dni, że nasz maluch na takim materacu się przegrzeje.

Obok materaca lateksowego i materaca z wkładką kokosową do naturalnych materacy zaliczamy również materac gryczany. Wkładka z gryki również jest oddychająca, odpowiednio twarda, zapobiega zapadaniu się ciała malucha w głąb materaca. Zapobiega także przegrzaniu i nadpotliwości malucha, podczas planowania zakupu materaca warto więc również rozważyć taki, który posiada wkładkę z gryki. W ich przypadku jednak należy pamiętać o częstym wietrzeniu i dbaniu o ich poziom wilgotności.

Zobacz też: http://www.dwakolory.pl/jak-wybrac-odpowiedni-prezent/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here