Wszystko u mnie w porządku, spoglądając w podłogę - rzekł.

Komunikacja miedzy ludzka dzieli się na typy. Jeden z nich to mowa werbalna, czy słowna. Oznacza, że komunikujemy się za pomocą słów. W tej mowie, możemy dość szybko oszukać bądź zmanipulować rozmówcę. Na całe szczęście dopełnieniem tej komunikacji jest mowa niewerbalna czyli mowa ciała. Mową ciała nie tak łatwo jest opanować, gdyż robimy to mimowolnie. W zależności od osobowości, nasza mowa niewerbalna może przybierać mniej bądź bardziej intensywną postawę.

Jeżeli mowa werbalna to mowa słowna i jej charakterystycznym elementem są wypowiadanie słowa, to mowa niewerbalna czym się cechuje? Otóż na ciała składa się :

– Mimika twarzy
– Postawa ciała
– Tiki na przykład nerwowe

W dzisiejszym świecie wtedy, kiedy komunikujemy się za pomocą komunikatorów, wręcz nie możliwe jest pokazanie naszej postawy ciała czy naszych tików. Wymyślono jednak wspaniały pomysł na wyrażenie naszych uczuć – minki.

Co oznacza minka w konwersacji? Najprościej można wytłumaczyć, że jest to obrazowy sposób wyrażenia swoich emocji. Czasami jedna minka zastąpi tysiąc słów, albo spowoduje, że przeprosiny zostaną przyjęte.

Minki warto stosować nawet bez konieczności pisania z kimś, tak po protu warto wysłać na przykład serce ukochanej osobie bądź uśmiech na dobry dzień.

Minki mają w świecie pikseli ogromne znaczenie, są nasycone uczuciami. Każdy z nas intuicyjnie odczyta emocje drugiej osoby. Tak nasza logika i inteligencja funkcjonuje. W taki właśnie sposób możemy dogadać się z osobą z innego kraju nie znając języka.

www.miedzycechowy.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułPrecz, kocie!
Następny artykułCo oznacza zw?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here