Tanie wakacje za granicą - gdzie pojechać?

Nie wszyscy mamy na tyle komfortową sytuację finansową, by podczas zastanawiania się nad tym, gdzie wyjechać na wakacje, nie przejmować się kompletnie cenami obowiązującymi w konkretnych państwach. Na ogół to właśnie na nie zwracamy uwagę w pierwszej kolejności. Rzadko kiedy udajemy się do państw droższych, a jeśli już to robimy, wcześniej wykupujemy dla siebie wycieczki z pełnym wyżywieniem, aby nie musieć stołować się w krajowych knajpkach i restauracjach, które oczywiście żerują na turystach takich jak my. Całe szczęście tanie wakacje za granicą są w zasięgu naszych rąk i zasięgu naszego portfela. Odkryjmy więc kilka najpopularniejszych „ekonomicznych” kierunków i cieszmy się możliwością spędzenia i tanich, i udanych wakacji.

Na tanich wakacjach nie musimy nawet odmawiać sobie tych wszystkich luksusów. Skoro na co dzień przejmujemy się chociażby najdrobniejszymi wydatkami, w tych wolnych chwilach nie powinniśmy zawracać sobie nimi głowy. A taki komfort zagwarantują nam wycieczki typu „all inclusive”. Uznajemy je zazwyczaj za coś bardzo drogiego, dedykowanego najbogatszym turystom, podczas gdy w rzeczywistości nieraz da się je upolować za niemalże tą samą cenę co zupełnie zwyczajne tanie wakacje za granicą. A ich podwyższona wygoda wynika z faktu, że w cenę wycieczki all inclusive mamy wliczone pełne wyżywienie. Nie tylko dostajemy dostęp do serwowanych w hotelowej restauracji śniadań, obiadów czy kolacji, ale tak naprawdę możemy pić i jeść wtedy, gdy tylko najdzie nas na to ochota. Nawet jeśli więc z pozoru wycieczka all inclusive jest droższa, najprawdopodobniej ostatecznie tylko na niej zaoszczędzimy. Pomyślmy, ile pieniędzy wydalibyśmy na te wszystkie restauracyjne dania, niby małe przekąski i, przede wszystkim, alkohol. Mając wykupioną wycieczkę all inclusive, przestajemy przejmować się cenami żywności i napojów. Do woli korzystamy z hotelowego bufetu i zamawiamy sobie najdroższego szampana nawet w środku nocy. Nie musimy głowić się nad tym, gdzie by tu zjeść, by za wiele nie zapłacić. A taki komfort na wakacjach powinniśmy mocno docenić.

Ustaliliśmy więc już jedną sprawę. Tanie wakacje za granicą mogą być rzeczywiście wakacjami all inclusive – pełnymi luksusu i stu procentowej wygody polegającej na zyskaniu totalnego dostępu do żywności, napojów i nawet alkoholi. Wiemy już, że takie rozwiązanie będzie dla nas najlepsze. Ale do jakiego konkretnie państwa powinniśmy się udać, jeżeli zależy nam na tym, by na wakacjach zaoszczędzić jeszcze więcej? Pierwszy ekonomiczny kierunek to Turcja. Obecnie ceny lotów do tego kraju są porażająco niskie i choć wynika to oczywiście z tego, co dzieje się aktualnie w tych stronach, jako turyści nie powinniśmy się jednak tego wszystkiego obawiać. W wysoko rozwiniętych turystycznych miejscowościach w rzeczywistości nic nam nie grozi. Jeżeli nie będziemy specjalnie opuszczać swojego hotelowego lokum, zapewnimy sobie całkowite bezpieczeństwo. Pomyślmy więc o tym, by wyjechać do Turcji, aby spędzić przyjemne i tanie wakacje za granicą.

www.weuropie.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułWczasy
Następny artykułWczasy dla seniorów

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here