Wczasy

Jedni z nas są wierni naszym rodzimym, polskim krajobrazom i za żadne skarby nie zamieniliby ich na nic innego. Nie ulegliby nawet kuszeni egzotycznymi krajobrazami odległych, pięknych państw oceanicznych; nawet egzotyczne, porośnięte palmami o soczyście zielonych liściach wieńczonych kolorowymi, różowymi, czerwonymi lub żółtymi tropikalnymi kwiatami nie zrobiłyby na nich takiego wrażenia, jak nasze polskie, mazurskie jeziora czy dobre, sprawdzone, polskie wybrzeże. Inni zaś najchętniej każdą wolną chwilę poświęcaliby na podróże do odległych, nieznanych krain, by poznawać coraz to nowe miejsca, oglądać rzeczy, których jeszcze nie widzieli. Połączenie słów Hawaje – wycieczka są dla nich połączeniem wprost wymarzonym, niemalże miodem na ich uszy.

Nie ma w tym oczywiście nic złego, a każda z opisanych wyżej postaw jest tak samo prawidłowa, żadna nie jest gorsza od drugiej. Jedni po prostu preferują coś zupełnie odmiennego niż inni, jednakże każdy z nas zna przecież powiedzenie mówiące, iż o gustach się nie dyskutuje. Dlatego też nie ma co oceniać i krytykować jednego czy drugiego rodzaju podróżników czy nawet turystów. Każdy powinien bowiem przemierzać świat w taki sposób, jaki jest dla niego najdogodniejszy i który sprawia mu najwięcej radości. Dlatego też jeżeli ktoś kocha nasze rodzime, polskie Morze Bałtyckie i od piętnastu lat każdy urlop spędza właśnie na polskim wybrzeżu, nie śmiejmy się z niego. Każdy powinien swój urlop spędzać w miejscu, w którym czuje się najlepiej i w którym najlepiej ładuje swoje baterie, jak to zwykło się mawiać.

Co jednak zrobić, jeśli tkwimy w jednym schemacie (na przykład co roku spędzamy wakacje nad polskimi jeziorami), ale przy tym desperacko marzymy o zmianie? Jak rozpocząć podróże w nieznane tak, by jednocześnie nie zbankrutować i nie stracić głowy?

Przede wszystkim najlepiej jest wyznaczać sobie realne cele, zaczynając małymi kroczkami. Cel pod tytułem „Hawaje-wycieczka”, jak łatwo się domyślić, nie będzie najlepszym pomysłem na początek naszej przygody z podróżowaniem. Jednakże jeśli zdecydujemy się rozpocząć od odwiedzenia krajów europejskich, których nigdy wcześniej nie zwiedzaliśmy, istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, iż nasza przygoda rozpocznie się pomyślnie i będzie bardzo udanym pierwszym krokiem w świat podróży.

Następnie należy pamiętać o tym, by już do samego nawet planowania podróży dokładnie się przygotować. Należy zbierać informacje we wszystkich możliwych źródłach, zajrzeć na wszelkie istniejące strony internetowe opowiadające o danym kraju, a także zajrzeć do każdego przewodnika, jaki tylko wpadnie nam w ręce. Dobre przygotowanie to pierwszy i chyba najważniejszy krok do sukcesu. Dobre planowanie sprawia, że w trakcie drogi mało co będzie nas w stanie zaskoczyć. Oczywiście nie da się przewidzieć wszystkiego, nie jest to w żadnym wypadku możliwe – możemy się jednak przygotować najlepiej, jak to tylko możliwe, by mało co było w stanie nas zaskoczyć. Następnie pozostaje nam już tylko zakupić bilety, spakować się i ruszać w drogę!

www.freehostel.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here