ekologiczny smartfon
fot. Pexels.com

Trend na bycie eko trwa w najlepsze. Firmy technologiczne prześcigają się w rozwiązaniach sprzyjających środowisku naturalnemu. W ofercie różnych marek znajdują się między innymi ekologiczne smartfony, które zostały wielokrotnie wyróżnione przez organizacje chroniące środowisko. Jaki eko smartfon wybrać?

Przeczytaj też: http://www.blondeworld.pl/ekologiczny-smartfon/

Nokia – smartfon wyróżniony przez Greenpeace

Nokia to marka telefonów dbająca o ekosystem. Firma zyskała uznanie słynnej międzynarodowej organizacji Greenpeace działającej na rzecz ochrony środowiska. Dlaczego? Nokia skutecznie ogranicza ilość energii zużywanej przy produkcji swoich smatrfonów oraz rezygnuje z używania chemii szkodliwej dla Ziemi między innymi toksycznego bromu. Sony Ericsson znalazł się na drugim miejscu podium wśród marek smartfonów przyjaznych środowisku.

Fairphone – redukuje liczbę elektrośmieci

Pomysłem Fairphone na wsparcie środowiska jest banalna wymiana elementów smartfonów. Jeśli zepsuje się nam telefon tej marki, nie będziemy musieli kupować nowego egzemplarza – wystarczy, że wymienimy w nim samodzielnie jeden z wadliwych podzespołów. Jest to ekologiczne rozwiązanie, ponieważ ogranicza się w ten sposób produkcję elektrośmieci.

Gigaset – wspiera ekosystem

Opakowania niemieckiej marki są produkowane z materiałów łatwo rozkładających się. Co więcej, Gigaset wspiera środowisko dzięki uczestnictwu w akcjach dedykowanych polepszeniu ekosystemu – firma bierze między innymi czynny udział w regularnym sadzeniu drzew.

Pixel 5 – wyprodukowany z recyklingu

Innowacyjny smartfon marki Google jest produkowany z materiałów pochodzących z recyklingu. Pixel 5 stworzono z plastiku i aluminium pochodzących z odpadów. Rozwiązanie  zmniejsza wytwarzanie szkodliwego śladu węglowego. Marka Google swoim ekologicznym smartfonem wyznaczyła nowy trend, którym w niedalekiej przyszłości mogą podążyć pozostałe firmy z branży technologicznej.

Zobacz także: http://www.dwakolory.pl/technologia-ma-wplyw-na-srodowisko/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here