Sentymentalne dodatki, które warto podarować z okazji Chrztu

Chrzest jest doniosłym wydarzeniem w życiu najbliższej rodziny dziecka, wszak samo dziecko nie zdaje sobie jeszcze sprawy z uczestnictwa w tej uroczystości, a już na pewno jej nie pamięta. Zatem prezenty kupuje się z myślą o dziecku, ale także o rodzicach, którzy chcą zachować ten moment w swojej pamięci jak najlepiej. Co zatem podarować, aby było sentymentalnie i z klasą? Czy ramki na Chrzest są dobrym pomysłem?

Voucher na sesję zdjęciową z rodzicami – pamiątka na całe życie

Na Chrzest dziecka zwykle zaprasza się najbliższą rodzinę i najbliższych przyjaciół. Zatem jest to wydarzenie podniosłe, ale kameralne. Niemniej jednak każdy przychodzi z prezentem, gdyż taka jest tradycja, a najbliższa rodzina zdając sobie sprawę z licznych potrzeb najczęściej wręcza rodzicom koperty z pieniędzmi. Warto jednak wybrać coś poza kopertą, a dobrym dodatkiem może być voucher na sesję zdjęciową z rodzicami. Z pewnością taki prezent będzie źródłem radości, a kiedy już finalny efekt będzie widoczny, również wielu wzruszeń. To z pewnością sentymentalna pamiątka na całe życie dla dziecka.

Obrazek z aniołem stróżem – ozdoba do pokoju dziecka

Wśród sentymentalnych dodatków do prezentu na Chrzest nie mogło zabraknąć obrazka z aniołem stróżem. Może być opatrzony grawerem z ważną sentencją, stanowiącą jednocześnie życzenia, jak i klasycznie imieniem dziecka i datą Chrztu. Taki obrazek pięknie ozdobi pokój dziecka. Można go powiesić obok łóżeczka. Możliwość wyboru prostego motywu, bez zbędnych zdobień sprawia, że ten dodatek będzie pasował do każdego wnętrza pokoju dziecka, niezależnie od stylu aranżacji.

Obraz na płótnie – zdjęcie z bliskim, który ofiarowuje prezent

Jeśli już jesteśmy przy obrazach i sentymentalizmie, to z pewnością w ten trend wpisuje się podarunek w postaci obrazu na płótnie. To nic innego jak wydruk zdjęcia w dużym formacie, imitującego strukturę prawdziwego obrazu. Warto wybrać jakieś ładne zdjęcie dziecka, które w tej formie może ozdobić każde pomieszczenie w domu, nawet zawisnąć w centralnym miejscu w salonie. Na obrazie może również widnieć dziecko razem z bliskim, który ofiarowuje prezent, np. babcią. Kiedy dziecko dorośnie z pewnością taki podarunek będzie miał dla niego duże znaczenie.

Ramki na Chrzest – miejsca na nowe wspomnienia

Chrzest i ramka na zdjęcia są ze sobą nierozerwalnie związane, choć pozornie bardzo odległe. Zdjęcia pozwalają uchwycić najwspanialsze chwile w życiu. Do nich należą szczególne ważne uroczystości rodzinne. Chrzest dziecka jest jedną z nich. Dlatego z tej okazji powstaje wiele zdjęć zarówno w czasie samej uroczystości, jak i później w ramach sesji z dzieckiem, którą wykupuje wielu rodziców, jeśli nie dostają jej w prezencie od kogoś z rodziny. Dlatego właśnie dodatkiem do pieniężnego prezentu mogą być ramki. Na Chrzest ramkę można wybrać białą, ale równie dobrze klasyczną, drewnianą, abo posrebrzaną multiramę, która robi bardzo duże wrażenie, zwłaszcza na pustej ścianie, gdzie dotychczas nie było żadnych dodatków. Niezależnie od dokonanego wyboru taka ramka stanie się elementem dekoracyjnym pokoju dziecka, salonu lub gabinetu, gdzie chętnie stawia się ramki w minimalistycznych lub bardziej efektownych ramach.

Album na zdjęcia – podkreśli doniosłość chwili

Ramki na zdjęcia podarowane na Chrzest można zawiesić na ścianie, jednak nie każdy chce w nich eksponować wiele zdjęć z jednej uroczystości. Dlatego zamiast ramek, na Chrzest można podarować album na zdjęcia. Tradycyjny album można samodzielnie wykończyć, dobierając odpowiednie dodatki, ale można również wybrać okolicznościowy album na zdjęcia z dedykowaną na Chrzest obwolutą. Album na zdjęcia może potem trafić na honorowe miejsce na komodzie, obok książek po które chętnie sięga się po raz kolejny. Można powiedzieć, że z albumem na zdjęcia jest tak jak z tymi książkami, gdyż za każdym razem po pewnym czasie można przypomnieć sobie coś innego związanego z uroczystością, a jednocześnie poczuć te same ciepłe uczucia, jakie towarzyszyły podczas jego pierwszego przeglądania. Zatem z radością będzie przechowywany tam, gdzie zawsze będzie pod ręką.

Sentymentalne dodatki na Chrzest to najlepszy pomysł. Zamiast wręczać samą kopertę z pieniędzmi, warto wybrać coś wyjątkowego, co na długo zapamiętają rodzice, a dziecko zachowa na całe życie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here