Manekiny sklepowe, wystawowe i krawieckie – sprawdź dostępne warianty

Manekiny to przedmioty, które służą do prezentacji różnych części garderoby. Specjalne modele sprawdzają się również przy jej tworzeniu. Poniżej przedstawiamy najbardziej popularne kategorie kukieł, które są dostępne na rynku.

Manekiny sklepowe i wystawowe

Manekiny sklepowe jak i wystawowe służą do prezentowania odzieży, a także zachęcania potencjalnego klienta do dokonania zakupów. Umieszczona na nich garderoba tworzy zazwyczaj spójną całość pokazuje odwiedzającemu punkt handlowy jak mógłby w takim zestawieniu wyglądać. Co odróżnia te dwa manekiny? Te umieszczane na wystawach są zazwyczaj modelami całopostaciowymi – realistycznymi (mocno nawiązującymi do sylwetki człowieka), stylizowanymi (np. na jakąś epokę), abstrakcyjnymi (brak głowy lub np. w kształcie jaja, błyszczący materiał pokrycia lub w nietypowym kolorze) lub specjalnymi. Z kolei manekiny, które znajdują się we wnętrzu to torsy lub ekspozytory. Ma to oczywiście związek z powierzchnią sklepu, która rzadko może sobie pozwolić na wstawienie manekina takiego jak na wystawie. Warto zaznaczyć, że wymienione wcześniej manekiny specjalne również mają swój podział. Do nich zaliczają się warianty takie jak np.: giętkie, sportowe, plus size, czy ciążowe. Są to bardzo ciekawe rozwiązania, które pozwalają dobrze wyeksponować zastosowanie odzieży.

Manekiny krawieckie 

Manekiny krawieckie to modele, które można spotkać zarówno w domowych punktach krawieckich jak i firmach zajmujących się projektowaniem i tworzeniem odzieży. Kukły są bardzo funkcjonalne przez co cieszą się niezwykłą popularnością. Jeśli komuś wydawało się, że istnieje tylko jeden model manekina krawieckiego, a może nawet że jest to ten sam, który można spotkać w sklepie to był w dużym błędzie. Od razu można to sprawdzić wchodząc na stronę https://sklep.moremannequins.pl/ gdzie znajduje się wiele rodzai kukieł. Te krawieckie dzielą się na styropianowe, drewniane, także regulowane. Te trzy kategorie są najbardziej popularne, a także najłatwiej dostępne. Stosuje się je tak do tworzenia nowych elementów garderoby z płachty materiału jak i przerabiania już stworzonej odzieży. Na nich także pokazywane są efekty pracy krawca np. w jego punkcie usługowym. Popularność takich rozwiązań nie powinna dziwić, ponieważ są to bardzo przydatne przedmioty. Przede wszystkim znacznie ułatwiają one prace rzemieślnika. Nie ma także wątpliwości, że wpływają one na postrzeganie danego usługodawcy, Mianowicie znacznie podnoszą jego standard w oczach klientów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here