Pomalowanie ścian w pokoju dziecka to zdecydowanie najprostszy oraz najtańszy sposób na to, by zmienić wystrój dziecięcego wnętrza bądź odświeżyć pomieszczenie naszego malucha.

Przy wyborze farby do pokoju dziecięcego trzeba kierować się przede wszystkim bezpieczeństwem. Należy wybrać farbę ekologiczną o obniżonej zawartości LZO czyli szkodliwych substancji lotnych. W pokoju, w którym będzie przebywało niemowlę, zaleca się pomalowanie ścian farbą hypoalergiczną, która w ogóle w swym składzie nie zawiera LZO. Wybieraj farby, które są opatrzone znakiem Polskiego Towarzystwa Alergologicznego, znakiem Niebieskiego Anioła bądź literą „E” – Ecolabel, bowiem tylko tak oznaczone farby spełniają rygorystyczne normy środowiskowe.

Z praktycznego punktu widzenia najlepiej pomalować pokój dziecka farbą lateksową – akrylową zmywalną, która umożliwi bezpośrednie zmywanie zabrudzeń. Warto również pomyśleć o ciekawym rozwiązaniu, jakim jest farba tablicowa. Może warto pomalować fragment ściany tablicówką? Dziecko będzie mogło po niej bezkarnie rysować. Jeżeli chodzi o wybór koloru, wszystko tak naprawdę zależy od wieku dziecka oraz jego upodobań i zainteresowań. Być może zastanów się nad szablonami z postaciami z bajek bądź farbą fosforyzującą, która świeci w ciemności (kilka minut po zgaszeniu światła). Warto trochę poeksperymentować. Możesz również stworzyć z dzieckiem (o ile jest na tyle duże) projekt pokoju, poznać jego preferencje, co do koloru farby czy szablonów, które mają znaleźć się na ścianie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here