W pracy często czujemy, że nie możemy być sobą, ponieważ obowiązuje nas często dość sztywny dress code, który na wiele ekstrawagancji nam nie pozwala. Czasem także gubimy się i chcąc postępować zgodnie z dress cod’ em kupujmy nieładne i niepasujące do nas rzeczy. Tymczasem warto wiedzieć, że dzisiaj, przy ogromnej różnorodności w sklepach, każda z nas znajdzie strój i obuwie, spełniające wymogi dress codu i jednocześnie pasujące do nas. Ale właśnie obuwie… jakie obuwie będzie odpowiednie do pracy?

Czółenka

Modne są przede wszystkim czółenka rodem prawie z lat 40. Na szerokim, niskim obcasie, z zapięciem wokół kostki idealnie spełnią one wymagania biurowe. Jednocześnie zaś my będziemy wyglądać ładnie i kobieco. Ponadto to rozwiązanie jest także bardzo komfortowe!

Mokasyny

Jeśli możemy sobie pozwolić na nieco większą dowolność, to warto zastanowić się nad mokasynami. Są to buty modne i ciekawe. Wyglądają znakomicie przy wielu stylizacjach, a co najważniejsze – są bardzo wygodne. Są to buty, w których spokojnie możemy chodzić każdego dnia przez 8 godzin.

Botki

Warto także wiedzieć, że dzisiaj również do łask wracają botki. Jeśli nasza praca ma charakter bardziej oficjalny możemy wybrać ciemne, eleganckie chelsea boots albo sznurowane workery z charakterystycznym, starodawnym wzorkiem z dziurek. Jeżeli zaś nie obowiązuje nas tak formalny strój, to możemy zakupić modne botki motocyklowe albo na grubszym, szerszym obcasie.

Szpilki

Oczywiście najbardziej eleganckie są szpilki. Tu warto wiedzieć, że obcas nie może przekroczyć granicy 8 cm. Dobrze jest jednak generalnie wybrań niższy – zapewni nam on większą wygodę. Co ciekawe prawdziwym hitem jest to, że do łask mody wracają z powrotem … szpilki z noskami w szpic!

bomi

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here