kardiolog Katowice

Lekarz kardiolog zwykle wzbudza pewnego rodzaju niepokój. Nikt przecież nie chce zmagać się ze schorzeniami serca. Specjalista ten jednak może w znacznym stopniu pomóc w utrzymaniu dobrej kondycji układu naczyniowego, informując o tym, jak dbać o organizm i ubiec chorobę. Dlaczego warto regularnie odwiedzać poradnie kardiologiczne? Jakie badania należy wtedy wykonać?

Poradnia kardiologiczna Katowice – pomoc w schorzeniach układu sercowo-naczyniowego

Konsultacje u specjalisty od chorób serca są bardzo ważne. Nie tylko pozwalają kontrolować stan zdrowia podczas choroby, ale także zapobiegają powstaniu poważniejszych objawów ze strony serca. Kardiolog Katowice to lekarz, u którego można zarówno otrzymać poradę lekarską w zakresie profilaktyki chorób serca, wprowadzić odpowiednie leczenie farmakologiczne, jak i wykonać zabieg. Na każdym etapie choroby konieczne jest kontrolowanie swojego stanu zdrowia. Najczęściej wykonywanym badaniem w gabinecie kardiologa jest EKG Katowice, czyli elektrokardiografia – nieinwazyjne i bezbolesne badanie, które pozwala rozpoznać choroby serca.

Jakie schorzenia leczy kardiolog Katowice?

Głównymi objawami, mogącymi zwiastować schorzenia układu sercowo-naczyniowego, są m.in. bóle w klatce piersiowej, duszności, męczliwość i osłabienie organizmu. Mając tego typu symptomy, należy jak najszybciej zgłosić się do lekarza. Chcąc potwierdzić lub wykluczyć choroby serca, należy wykonać badania diagnostyczne, na które kieruje poradnia kardiologiczna Katowice. Najczęściej wykonuje się USG serca, RTG klatki piersiowej oraz Ekg katowice. To właśnie te badania w głównej mierze pozwalają ocenić, w jakiej kondycji jest serce i zaplanować dalsze leczenie.

Jakie choroby układu naczyniowego leczy kardiolog? Do specjalisty najczęściej zgłaszają się pacjenci z nadciśnieniem tętniczym, zawałem serca lub powikłaniami po zawale, udarem mózgu, zaburzeniami rytmu serca i przewlekłą niewydolnością serca. Warto pamiętać, że szybka reakcja na nietypowe objawy ze strony organizmu pomaga uchronić się przed poważniejszymi schorzeniami oraz całkowitą utratą zdrowia. Wiele schorzeń można leczyć za pomocą farmakologii, a wykonywanie zabiegów i operacji nie jest jedynym wyjściem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here