Spróbuj odczulać terapię. Jest to również nazywana immunoterapią i jest oferowana w przypadku, gdy leki nie działają i nie można uniknąć wystawienia na działanie alergenu.
Lekarz narazi Cię na działanie alergenu, aby zmniejszyć reakcję na to. Każda dawka otrzymana będzie większa niż ostatnia, aż zostanie osiągnięta wystarczająca tolerancja.
Alergeny są zwykle podawane jako strzały, ale dla traw i ragweed, można dostać pigułkę, która rozpuści się pod twoim językiem.

Należy to zrobić pod nadzorem lekarza i może potrwać kilka lat.

Zapobiegać gromadzeniu się alergenów w domu. Wiele substancji w powietrzu w naszych domach może powodować alergie. Obejmuje to gniew zwierząt, roztocza kurzu i pyłki, które wdmuchiwane z zewnątrz.

Odkurzaj często. Użycie próżni z wysokowydajnym filtrem cząstek stałych (HEPA) zmniejszy alergeny znajdujące się w powietrzu.

Zmniejsz liczbę dywanów w domu. Dywany, w przeciwieństwie do twardych podłóg, przytrzymują alergeny i drapieżniki zwierząt, utrudniając utrzymanie domu bez alergenu.

Regularnie umyj pościel. Spędzasz około jednej trzeciego dnia w łóżku. Jeśli masz alergeny na swoich prześcieradłach i poduszkach, spędzasz trzecią część swojego czasu na oddychaniu tymi alergenami. Użyj plastikowej pokrywy na materacu, aby zapobiec rozlaniu się alergenów.

Umyj włosy przed pójściem spać, aby wypłukać jakikolwiek pyłek, który mógłby się w nim zakleszczyć.

Jeśli jesteś uczulony na szczególne pyłki, pozostań w domu tak dużo, jak to możliwe w momencie, kiedy poziom tych rodzajów pyłków jest wysoki. Zamknąć okna, aby zapobiec przedostawaniu się pyłków do domu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here