Jak najlepiej rozmieścić lampy stojące w mieszkaniu?

0
863

Lampy stołowe i stojące (podłogowe) to lampy mobilne, które pozwalają nam maksymalną kontrolę nad oświetleniem w naszym domu. Dobrze zaaranżowane światło potrafi wyeksponować części mieszkania, z których jesteśmy dumni, a nawet „ukryć” te, których nie chcielibyśmy wystawiać na pierwszy plan. Dodatkowe oświetlenie z wyciszającym, stylowym światłem zapewni też lepsze zasypianie i relaks w mieszkaniu. By to wszystko osiągnąć, wystarczy zastanowić się, jakie lampy stojące lub stołowe sprawdzą się w naszym domu !

Dlaczego warto zainwestować w dodatkowe oświetlenie?

Poza oświetleniem sufitowym i ściennym, lampy, które możemy postawić na podłodze czy na meblach stanowić mogą niebanalny dodatek w pomieszczeniach. Gustowne lampy będą dodatkową dekoracją, a dodatkowe oświetlenie wypełni wnętrze grą świateł i wpłynie pozytywnie na nasz nastrój.

Lampy stołowe – gdzie umieścić?

Choć nazwa wskazuje na to, że lampy stołowe powinniśmy umieszczać na stole, jest to grupa krótkich lamp stojących, które możemy umieścić wszędzie tam, gdzie mamy na to ochotę. Gustownie będą wyglądać na meblach, kredensach, a także na parapetach.

Lampy stołowe będą dobrze wyglądać też na półkach oraz na biurkach. Dobrze dopasowane do stylu pomieszczenia zawsze świetnie dopełnią aranżację. Dekoracyjną funkcję pełni w tym przypadku nie tylko sama lampa, ale również światło, które tworzy. Na naszym biurku nie musi stać typowa lampa biurkowa. Z pewnością w każdym stylu znajdą się lampy, do których odpowiednio dopasowana żarówka zapewni nam przyzwoitą ilość światła do pracy. Wypełnią także przestrzenie w półkach i mogą pomóc nam stworzyć ciekawą kompozycję, szczególnie w towarzystwie roślin i kwiatów, które oświetlane wieczorami, przy słabszym świetle będą wyglądać znakomicie. Tak samo sprawdza się w towarzystwie obrazów i figurek, które chcemy wyeksponować.

Lampy podłogowe

W większości pokoi głównym źródłem światła na co dzień są lampy sufitowe. Trudno się dziwić, gdyż najlepiej imitują światło dzienne, zimą aktywizują i zapewniają równomierne oświetlenie przestrzeni, dlatego w dużych salonach i jadalniach są niezastąpione. Jednak nie zawsze chcemy przebywać w mocno rozświetlonym pomieszczeniu i być pobudzonym (wieczorami jest to nawet niewskazane i może utrudniać zasypianie). Czasem potrzebne nam wyciszenie po pracy, relaks w weekend przy kinie domowym lub chcemy napić się kieliszka wina albo posłuchać muzyki z ukochaną osobą. Lampy podłogowe sprawdzą się w kątach przy wersalce. Zwykle oświetlają trochę więcej przestrzeni niż lampy stołowe. Będą wówczas idealnie pasować do wieczornej lektury czy oglądania telewizji.

Również w okresie Świąt Bożego Narodzenia ozdoby świąteczne i światło choinki również ma szansę zabłysnąć w pełnej krasie dopiero przy delikatniejszym, stonowanym oświetleniu. Doskonały nastrój świąteczny możemy stworzyć dzięki lampom stojącym. Ich rozmieszczeniem możemy sterować do woli i ustawiać tam, gdzie aktualnie najlepiej sie sprawdzą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here