Ile zarabia księgowa?

Wielu młodych ludzi zastanawia się nad wyborem swojego przyszłego zawodu. Dotyczy to przede wszystkim młodych osób w klasach maturalnych. Ci młodzi ludzie stoją bowiem przed wyborem przyszłych studiów, a tym samym swojej zawodowej przyszłości.

Rynek pracy jest oczywiście pełny różnego rodzaju zawodów. Każdy wybierając swoją przyszłą drogę zawodową kieruje się przede wszystkim swoimi własnymi predyspozycjami. Są jednak takie zawody, o których moglibyśmy powiedzieć, że zawsze były, są i jeszcze długo, długo będą. Jednym z takich zawodów jest zawód księgowej.

Co warte podkreślenia jest to także cały czas bardzo popularny zawód. Przede wszystkim dlatego, że w zawodzie księgowego nie jest trudno o zatrudnienie. Przede wszystkim takim miejscem pracy są liczne biura rachunkowe. Ale to oczywiście nie wszystko. Przecież każda firma, zarówno ta mniejsza, średnia czy większa potrzebuje obsługi księgowości. Warto podkreślić, że w tych dużych przedsiębiorstwach, korporacjach tworzy się wręcz całe działy księgowości, w których zatrudnienie znajduje nawet kilkanaście osób. To świadczy o tym, że księgowy czy księgowa raczej nie powinni mieć problemów ze znalezieniem zatrudnienia.

Można sobie zadać tu pytanie ile zarabia księgowa. Oczywiście zarobki te są bardzo różne. Wszystko zależy od doświadczenia, stażu pracy oraz oczywiście zatrudnienia. Na największe wynagrodzenie może liczyć osoba zatrudniona na stanowisku głównego księgowego w dużej korporacji. Na takim stanowisku liczyć można nawet na pensje w wysokości nawet kilkunastu tysięcy złotych miesięcznie. W ogóle osoby zatrudnione w działach księgowości w korporacjach mogą liczyć na wysokie wynagrodzenia.

Dobre płace w księgowości do nie tylko duże przedsiębiorstwa. Można śmiało powiedzieć, że na dobre wynagrodzenia księgowe mogą liczyć niemal w każdej firmie. Wszystko dlatego, iż jest to zawód, który łączy się z posiadaniem specjalistycznej wiedzy. Na tego typu stanowisku nie może pracować każdy. Potrzebne jest do tego konkretne wykształcenie.

www.geostrefa.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułIle gotować brokuły?
Następny artykułPraca i emerytura

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here