Hemoroidy wewnętrzne

Hemoroidy powstają wskutek upośledzenia funkcjonowania guzków krwawniczych, czyli struktur, które wypełniając się krwią powodują uszczelnienie odbytu. Wskutek takich czynników jak zaparcia, ciąża, czy długotrwałe siedzenie, może dojść do rozciągnięcia guzków krwawniczych, nadmiernego wypełniania się krwią i niewystarczającego opróżniania z niej. Niezupełne opróżnianie guzków z krwi powoduje stan zapalny tkanek w okolicy odbytu. Skutkiem tego mogą być dolegliwości bólowe, świąd i pieczenie. Może występować też krwawienie.
Hemoroidy wewnętrzne występują wewnątrz jamy ciała i są przyczyną wielu przykrych dolegliwości. Ich skutkiem, oprócz bólu i pieczenia może być nietrzymanie stolca oraz wydalanie go wraz z dużą ilością śluzu. Hemoroidy są przypadłością dotykającą przede wszystkim osoby otyłe, cierpiące na biegunki wywoływane lekami przeczyszczającymi, osoby, ze skłonnością do zaparć, pacjentów z niewydolnością krążenia utrzymującą się przez dłuższy czas, mogą pojawiać się też po ciąży, zwłaszcza u kobiet, które urodziły kilkoro dzieci. Częściej hemoroidy pojawiają się u osób starszych, ze względu na słabsze funkcjonowanie układu krwionośnego. We wczesnym stadium żylaki odbytu można rozpoznać po charakterystycznych objawach, w późniejszych stadiach hemoroidy są widoczne gołym okiem.
Hemoroidy to choroba, którą łatwo można leczyć we wczesnych stadiach jej występowania. Niestety w przypadku bardziej zaawansowanych etapów, kiedy dochodzi do wypadania guzków krwawniczych, może być konieczna interwencja chirurgiczna. Najpopularniejszą metodą usuwania hemoroidów jest ich wycięcie i pozostawienie ran do samoistnego zagojenia się. Tak sposób sprawdza się szczególnie w przypadku bardzo zaawansowanej, rozległej choroby, ponieważ istnieje ryzyko, że założone szwy zmniejszą światło odbytu. Jeśli zmiany chorobowe są nieduże i niezbyt rozległe, można zastosować wycinanie hemoroidów i zaszywanie ran. W obu przypadkach możliwy jest szybki powrót do zdrowia i ponowne czerpanie radości z życia.

http://www.hemoroidy24.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here