Generalny remont czy nowe meble? Jak odświeżyć wygląd mieszkania?

Nadanie wnętrzom nowego, modnego charakteru możliwe jest na trzy sposoby. Pierwszym jest generalny remont, który zakłada nie tylko wymianę mebli, ale również malowanie ścian, a w niektórych przypadkach nawet nową podłogę. Drugą, tańszą możliwością, jest wyłącznie wymiana mebli. Wystarczy wybrać odpowiednie modele by mieszkanie zyskało świeży wygląd. Ostatnią, najtańszą opcją jest wymiana dodatków, które mogą mieć duży wpływ na aranżację wnętrza.

Remont generalny – kiedy warto, a kiedy nie?

Wyremontowanie mieszkania od podstaw to kosztowna inwestycja, jednak w niektórych przypadkach niezbędna. Mieszkania wieloletnie wykorzystywane, które nie były odnawiane i odświeżane od lat, aż same się proszą by wszystko w nich zmienić. Są to jednak skrajne przypadki. Mieszkania, które zamieszkujemy zazwyczaj są w dobrym stanie, dlatego najczęściej wystarczy odświeżenie koloru, który w ciągu kilku lat mógł się nieco odbarwić w narożnikach. Na ścianach mogą być też widoczne plamy, które są efektem normalnego użytkowania przestrzeni.

Nowe meble – doskonały sposób na odmianę wnętrza

Umeblowanie wnętrza nadaje mu unikalny charakter, dlatego meble zakupione kilkanaście lat temu nie stworzą w nim nowoczesnej atmosfery. Wymiana kompletu wypoczynkowego na zestaw sof z Salonów Agata czy nowa meblościanka, ale w nowoczesnym, nieco minimalistycznym wydaniu z pewnością odświeży mieszkanie i jednocześnie będzie zdecydowanie mniejszym wydatkiem, niż generalny remont.

Dodatki, bez których styl wnętrza nie będzie kompletny

Ostatnią i najtańszą opcją jest zakupienie nowych dekoracji o modnym charakterze. Tekstylia do salonu, wazony, donice czy lampy są perfekcyjnym podkreśleniem aranżacji. Ten krok warto wykorzystać również podczas wymieniania mebli. Zakup nowych komód lub sof, przy pozostawieniu starych ozdób, z pewnością nie da oczekiwanego efektu. Druga i trzecia opcja są na tyle korzystne, że nie muszą być realizowane naraz. Zarówno meble, jak i dodatki można wymieniać partiami, dzięki czemu budżet domowy nie zostanie nadszarpnięty.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here