Ekokominki, Biokominki

Najważniejsze cechy bio kominków

Nowoczesna technologia pozwala chronić źródło ciepła i energii dla wszystkich mieszkańców domu, biura, kawiarni, restauracji itp. Biokominki, są łatwe w utrzymaniu, mobilne i całkowicie bezpieczne. Używane biopaliwo z biologicznego alkoholu jest całkowicie przyjazne dla środowiska i bezpieczne. Do produkcji wykorzystywane są najnowocześniejsze i wysokiej, jakości materiały. Pragnąc udekorować wnętrze, dodać ciepła i komfortu wystarczy wybrać kominki eko bez dymu i komina z prawdziwym ogniem na żywo.

Najważniejsze cechy bio kominków

Biokominki są produkowane według nowoczesnych technologii zgodnie ze starymi tradycjami. Mogą być wykonane z różnych materiałów: granitu, marmuru, stali, ale najczęściej powstają z MDF i stali malowanej proszkowo. Cena kominków eko jest taka, że każdy może pozwolić sobie na ich zakup a potem usiąść na fotelu i cieszyć się z posiadania żywego ognia. Bio kominki są opatentowane i stanowią absolutnie globalną innowację.

Ostateczną innowacją jest komora spalania i zastosowane biopaliwo. Komorę spalania można również wykorzystać do doposażenia istniejącego kominka lub do stworzenia własnego, indywidualnego kominka. Ceny stojących bio kominków wahają się od 1000 do 2200 złotych, natomiast kominki wiszące od 300 do 1600 złotych.

Korzyści z posiadania w pomieszczeniu kominka eko

Każdy, kto kupuje biokominek, staje się właścicielem nie tylko stylowej i ekskluzywnej dekoracji swojego salonu lub sypialni, ale o każdej porze roku ma przytulną, ciepłą atmosferę. Niezależnie od tego, czy jest to spotkanie z przyjaciółmi, romantyczna kolacja we dwoje, czy pragnienie odwrócenia uwagi od codziennego życia, żywy płomień będzie służył w każdej sytuacji, jako źródło pozytywnej energii.

Na kominku jest miejsce na efektowne oświetlenie, ulubione pamiątki. Portal kominkowy od projektanta ma również swoje tajemnice. Niedrogie bio kominki w portalach MDF i przenośnych ogniskach pomogą powtórzyć ten pomysł. Kominek eko składa się z wkładu chłonnego, który znajduje się w biowkładce, dzięki czemu użytkownik może bezpiecznie z niego korzystać. Nie dojdzie do wylania paliwa bez względu na pozycję pojemnika, który produkowany jest ze stali nierdzewnej.

Zalety bio kominków

Nowoczesne urządzenia zapewniające komfort w domu mają kilka zalet, które sprawiają, że użytkownicy zakochają się w nich raz na zawsze:

  • Mobilność. Rozmiar bio kominków różni się w zależności od ich rodzaju, ale w większości są to lekkie, kompaktowe i ruchome urządzenia. Aby stworzyć klasyczne wnętrza, można kupić kominki eko o imponujących wymiarach, nadając poczucie luksusu.
  • Wszechstronność. Kominki we wnętrzu salonu to nie jedyna opcja. W sypialni, biurze bio kominek będzie wyglądał równie ekologiczne. Możliwość wyboru dla różnych stylów w ustawieniu pokoju.
  • Bezpieczeństwo i przyjazność dla środowiska. W bio kominku łatwo jest wzniecić i ugasić ogień. Wiele modeli ma funkcję gaszenia płomienia. Wygoda obsługi, która nie wymaga specjalnej wiedzy i umiejętności. Aby zainstalować bio kominek we wnętrzu mieszkania, nie jest wymagana dostępność zezwoleń z inspekcji pożarowej.

Bio kominki ścienne i wbudowane

Jak wybrać bio kominek, aby ozdobił wnętrze i jednocześnie dobrze spełniał swoją funkcję? Projektanci wnętrz często zalecają zakup bio kominka ściennego, który świetnie wygląda, jako kluczowy element wnętrza. Na tych ścianach, gdzie nie ma żadnych innych ozdobnych detali, można skorzystać z podwieszanego bio kominka. W małych i przytulnych pokojach, jak również w dużych pokojach, idealny jest kominek wbudowany w ścianę.

Wbudowane modele bio kominków są wygodne, ponieważ można je łatwo zainstalować w istniejącej niszy. Są bardzo łatwe w użyciu. Wybierając tę opcję, należy jednak zadbać o wentylację w pomieszczeniu, biokominki wbudowane w ścianę mają trudności z dostępem do powietrza. W sklepach znajdują się modele kominków osadzone w portalu. Różnią się rozmiarem, stylem, kolorami.

Zasada działania kominka eko

Zastosowanie biopaliw i nowoczesnych materiałów pozwoliło na zastosowanie bio kominków, w których wcześniej nie można było użyć prawdziwego ognia. Podstawowa zasada działania bio kominka to pojemnik na biopaliwo do kominka ze stali lub sztucznego kamienia. Do palnika wlewane jest specjalne paliwo, które zapala się, gdy właściciele pragną delektować się jasnym płomieniem.

Korzystanie z kominków w mieszkaniach stało się możliwe tylko dzięki pojawieniu się specjalnego paliwa: bioetanolu. Jest wykonany z naturalnych surowców, podczas spalania nie ma sadzy, iskier i prawie żadnego zapachu. Ze względu na unikalne właściwości nowego paliwa, bio kominki nie potrzebują komina. Umożliwiło to zbudowanie najbardziej niesamowitych modeli, ponadto kolorystyka tych produktów umożliwia na wkomponowanie ich w każdą aranżację wnętrza.

Oprócz jednostki paliwowej wszystkie pozostałe części kominka to rama i wszelkiego rodzaju elementy dekoracyjne. W przypadku bio kominka naściennego, będzie on miał płaską powierzchnię, która pozwala powiesić go swobodnie na ścianie. Nie trzeba się obawiać kupowania wbudowanych bio kominków do mieszkania, ponieważ wszystkie spełniają wymagania bezpieczne w ochronie przeciwpożarowej, ponieważ są wykonane z niepalnych materiałów, które nie akumulują ciepła.

Bio kominki wolnostojące

Kominki eko tworzą spokojną i komfortową atmosferę we wnętrzu. Instalacja prawdziwego kominka opalanego drewnem w domu jest bardzo skomplikowanym i kosztownym procesem, a instalacja w budynkach mieszkalnych jest niemożliwa. Bio kominki stojące do mieszkania to optymalne rozwiązanie, jest to urządzenie przyjazne dla środowiska, które na zewnątrz nie różni się od kominków drewnianych.

Główne zalety takich urządzeń:

  • Bezpieczeństwo
  • Kompaktowa konstrukcja
  • Nie ma potrzeby stosowania kominów i drewna opałowego
  • Bez zapachu, dymu i sadzy
  • Oryginalne i różne modele
  • Łatwość instalacji
  • Wygoda w obsłudze.

Za pomocą bio kominka można rozdzielić przestrzeń w pomieszczeniu Wielu projektantów zaleca stosowanie dużych bio kominków, jako granicy między kuchnią a salonem. Taki kominek może być wyspą pośrodku kuchni. W produkcji modeli ze szklanymi przegrodami stosuje się szkło ognioodporne. Dlatego takie urządzenia są całkowicie bezpieczne w domach. Ponadto szklane kominki eko łączą się z różnymi stylami wnętrz, co może być efektownym akcentem w pomieszczeniu. Wizualnie zwiększają przestrzeń i nadają pomieszczeniu elegancji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here