eko wodorosty
fot. pixabay.com

Wodorosty nie należą do grupy produktów spożywczych, które często goszczą u nas na talerzu. W zasadzie to nawet nie wszyscy mieli kiedykolwiek okazję ich nawet spróbować. Jednakże należą do produktów, które mają wiele zdrowych właściwości! Sprawdź, dlaczego warto je jeść.

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/eko-wodorosty-co-warto-o-nich-wiedziec/

Skąd pochodzą eko wodorosty?

Znane są od wielu wieków przez Mieszkańców Dalekiego Wschodu. Wykorzystywane były w lecznictwie, ale również w codziennej diecie. Do Europy wiedza o eko wodorostach dotarła dość późno. Jednakże obecnie również są wykorzystywane w wielu dziedzinach.

Są to rośliny, które żyją w wodzie. Stanowią tradycyjny składnik codziennej diety ludności, która żyje nad dużymi zbiornikami wodnymi. Możesz je kojarzyć z menu różnych azjatyckich restauracji, głównie jako składnik sushi lub jako przekąska.

Zdrowie

Wodorosty zawierają bardzo dużo składników odżywczych, które są dobrze przyswajalne przez nasz organizm. Nie są one również produktem przetworzonym, co dodatkowo wartościuje ich zdrowotne właściwości.

Wodorosty zawierają w swoim składzie bardzo dużo żelaza, cynku, wapnia, jodu, miedzi oraz fosforu. Znajdziesz w ich składzie również wiele witamin z grupy A, B, C, K, E i PP, a także błonnik pokarmowy. Nie zawierają one także dużej ilości tłuszczu.

Wodorosty będą stanowiły doskonały pokarm dla osób będących na diecie wegetariańskiej oraz wegańskiej ze względu na wysoką zawartość białka, żelaza oraz witaminy B12. Powinny również zainteresować osoby, które pasjonują się eko żywnością i nie przetworzonymi produktami.

Wodorosty mają zdolność oczyszczania organizmu z toksyn, a także są moczopędne i pomocne w regeneracji wątroby, a więc mogą być składnikiem diety dla osób, które chcą zrzucić kilka kilogramów.

Wodorosty również doskonale oddziałują na nasz wygląd. Mogą przyczynić się do poprawy wyglądu skóry oraz włosów. Są również stosowane jako suplementy diety. Możesz je dodawać również do wielu potraw, czym z pewnością zaskoczysz wielu swoich gości!

Przeczytaj też: http://www.yooki.pl/uzaleznienie-od-cukru/

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here