Ręczniki dla dzieci

Każdy z domowników ma swoją szczoteczkę do zębów, to oczywiste. Ale czy każdy posiada również osobny ręcznik? Różnie to bywa, a to tak samo ważne jak indywidualna szczoteczka. O higienę trzeba dbać, uczą się tego już dzieci w przedszkolu, w którym każdy maluch ma swój oddzielny ręczniczek. Jakie ręczniki dla dzieci wybrać?

Rodzaje i rozmiar ręczników

Ręczniki dla najmłodszych są potrzebne do wytarcia w nie rączek po skorzystaniu z toalety, do osuszenia ciała po kąpieli oraz mają szerokie zastosowanie na wakacjach, szczególnie na plaży. W zależności od potrzeby należy dobrać jego właściwy rozmiar.

Do rączek i buzi wystarczy mały ręczniczek o wymiarach 30x30cm lub 30x50cm. Taki zazwyczaj jest potrzebny w przedszkolu, w domu również warto powiesić go w pobliżu umywalki, by maluch uczył się z niego korzystać.

Ręcznik kąpielowy będzie już większy, ale nie tak duży jak dla dorosłych. Wystarczy taki o rozmiarze 70x140cm. Zaś na plażę świetnie się sprawdzi ręcznik dla dzieci z kapturkiem. Ochroni przed wiatrem i osuszy mokre włosy po zabawie w wodzie.

Jak dbać o ręczniki

Ręczniki całej rodziny należy prać regularnie i zmieniać co kilka dni. Kumulują się w nich bakterie, a długo nieprane zaczynają dziwnie pachnieć. Lepiej do tego nie dopuszczać, piorąc je dość często i w odpowiedni sposób rozwieszając w łazience. Ręczniki najlepiej prać razem, dobierając je kolorystycznie. Polecane jest pranie w 40 stopniach, a jasne ręczniki mogą być prane nawet w 60 stopniach.

Z ręcznikami dla dzieci należy postępować podobnie. Warto mieć jednak na uwadze, że dzieci mogą wytrzeć w swój ręczniczek niedokładnie umyte rączki, przez co resztki jedzenia lub plasteliny znajdą się na materiale. Dlatego przed włożeniem ręczników dziecięcych do pralki należy je obejrzeć i sprawdzić, czy nie znajdują się na nich pozostałości po świetnej zabawie lub jedzeniu.

Jaki ręcznik dla dziecka?

Ręczniki dla dzieci dostępne są w przeróżnych barwach. Aby zachęcić swojego malucha do mycia rączek i używania po toalecie ręczniczka warto wpasować się w jego gust.

Księżniczka z bajki Disneya, postać z kreskówki, a może szalone wyścigówki? Nie patrzmy na wystrój naszej łazienki i wybierzmy taki motyw, jaki najbardziej spodoba się dziecku.

Ręczniki dla dzieci dostępne są w ofercie vegehome.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here