przeziębienie
fot. pixabay.com

Przeziębienie to stan, który dla większości z nas oznacza pozostawanie  na granicy choroby i ogólnego osłabienia organizmu ale z drugiej strony nie jest jeszcze na tyle silne aby jednoznacznie udać się do lekarza z prośbą o konkretne leki i zwolnienie lekarskie.

Zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/co-na-przeziebienie/

Przeziębienie mimo, że nie jest traktowane w kategoriach ciężkiej przypadłości, to jednak bardzo często utrudnia nam codzienne, prawidłowe funkcjonowanie.  Ból głowy, katar, stan podgorączkowy lub kaszel powodują, że wcale nie mamy siły ani ochoty na aktywny i pełny zaangażowania udział w projektach firmowych lub w spawach rodzinnych. 

Co więc zrobić aby przetrwać ten czas i wyjść obronną ręką z całej sytuacji.Najważniejsze to zachować spokój, przeziębienie mimo, że wprowadza spory dyskomfort do naszego codziennego życia, ma to do siebie, że mija zazwyczaj w ciągu kilku dni. Może być tak, że  z wielu powodów  nie będziemy mogli pozwolić sobie na kilka dni wolnych. Warto jednak zastosować kilka pewnych i sprawdzonych metod, które złagodzą powstałe objawy i pozwolą nam skrócić czas na zwalczenie tego nieprzyjemnego stanu.

Zacznijmy od odpoczynku

Możliwe, że przeziębienia łapią nas często ponieważ jesteśmy przepracowani i notorycznie zarywamy noce nad kolejnym raportem lub sprawozdaniem. Nie raz już tak było, że zdrowy, długi sen sprawiał, że następnego dnia wstawaliśmy pełni energii do pracy a objawy dnia poprzedniego odchodziły w zapomnienie.

Sposoby na uśmierzenie dolegliwości

Jeżeli jednak po solidnym przespaniu nocy nad czujemy się źle, warto zacząć  od zmierzenia temperatury, jeżeli jest ona nieznacznie powiększona, pamiętajmy od stałym nawadnianiu naszego organizmu. Przygotujemy gorącą herbatę z miodem i cytryną.  Dla miłośników bardziej radykalnych metod naturalnych, można ratować się ciepłym mlekiem z odrobiną masła i czosnku. 

Jeżeli objawom towarzyszą bóle gardła i kaszel, świetnie sprawdzi się domowy syrop z cebuli. Wystarczy cebula i odrobina cukru, oraz naczynie  z przykrywką do przechowania.W sytuacji gdy ogólnie czujemy się osłabieni, warto wziąć środek przeciwbólowy, który zniweluje gorączkę i pozwoli na trzeźwą ocenę sytuacji.

Zobacz też: http://www.dwakolory.pl/dlaczego-warto-stosowac-imbir/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here