Druk etykiet to nie przymus, ale dodatkowy sposób na zaprezentowanie produktu

Wskazuje się, że etykieta zawarta na produkcie to absolutny mus. Nie warto jednak rozpatrywać w tak bezpośredni sposób. Ładnie i estetycznie przygotowana etykieta jest szansą na… zwiększenie sprzedaży. Druk etykiet stanowi zatem nie tyle obowiązek, co dodatkową możliwość dla promocji marki.

Rodzaje popularnych drukowanych etykiet. Jaki wachlarz propozycji czeka na klienta?

Współcześnie w procesie produkcji etykiet do produktów wykorzystuje się różne technologie oraz materiały, które są dostosowane do konkretnych potrzeb i specyfiki towarów. Drukarnie fleksograficzne, oprócz tradycyjnego drukowania cyfrowego, realizują również zlecenia związane z wykorzystaniem technologii termo-aktywnej czy termo-transferowej.

Coraz częściej odchodzi się od prostych rozwiązań. Celem takiego działania jest jak najlepsze wyeksponowanie produktu na sklepowych półkach. Do tego celu używa się etykiet ozdobnych, które mogą posiadać nierównomierną fakturę, dodatkowe wzornictwo, utwardzony brokat czy ozdobne tłoczenia. Wykorzystuje się także nieco inny papier, który swoją teksturą będzie nadawał produktowi cech premium.

Dla każdego co innego? Spersonalizowany druk etykiet

Druk etykiet umożliwia również wyprodukowanie prostych, estetycznych etykiet produktowych. Mogą być one wykonane z tworzywa sztucznego, papieru białego lub kolorowego. Zlecenia wykonywane są zgodnie z indywidualnymi preferencjami klienta, dzięki czemu unika się popularyzacji jednego i tego samego rodzaju etykiety.

Estetycznie wykonane i dopasowane etykiety przyczyniają się do zwiększenia prezentacji produktu. Potęgują zainteresowanie grupy docelowej oraz wyróżniają produkt na półce.

Potęgowanie wizualizacji produktu. Dobra etykieta to podstawa

Przytwierdzone zostają do produktu za pomocą mocnego, bezpiecznego kleju, który nie uszkadza opakowania towaru. Ponadto substancja klejąca jest bezpieczna w eksploatacji i nie wykazuje toksycznego działania. Zabezpiecza się ją dodatkowym papierem jednorazowym, przez co użytkownik jest w stanie sam nakleić ją na własny produkt.

Druk etykiet to szansa na zaprezentowanie szerszemu gremium swojej marki: w zależności od rozmiaru etykiety możliwe jest umieszczanie na niej spersonalizowanych informacji o produkcie i firmie, co z pewnością zwiększy świadomość marki w gronie potencjalnych nabywców.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na Eticod.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here