Dezynfekcja rąk

O tym, jak ważna jest higiena osobista, a także dezynfekcja rąk, przekonało się wiele osób za sprawą panującej obecnie pandemii COVID-19. Choć ten wirus stanowi ostatnio jeden z najgorętszych tematów, to nie tylko on stanowi zagrożenie dla zdrowia bądź życia ludzi. Dlatego warto pamiętać o odpowiedniej dezynfekcji rąk, które najczęściej narażone są na kontakt z różnego rodzaju drobnoustrojami i mikroorganizmami, takimi jak bakterie, pasożyty czy grzyby.

Dla kogo będzie szczególnie ważna dezynfekcja dłoni?

Prawidłowa dezynfekcja rąk z zastosowaniem odpowiednich preparatów działających wiruso-, bakterio i grzybobójczo, pozwala nam uniknąć niebezpiecznych i trudnych do wyleczenia chorób. Zmniejsza także ryzyko przenoszenia patogenów w inne miejsca. Powinno być szczególnie ważne dla osób, które mają dzieci lub spodziewają się dziecka, albo mają kontakt z osobami starszymi, których układ odpornościowy nie funkcjonuje już prawidłowo, przez co są bardziej narażone na zakażenie.

Drobnoustroje w naszym otoczeniu

Niestety, trudno jest uniknąć kontaktu dłoni z drobnoustrojami, wybierając się w miejsca, które są najbardziej uczęszczane i w których przebywa duża liczba osób. Dotyczy to zarówno galerii handlowych, szpitali, salonów kosmetycznych, zakładów pracy, szkół czy środków transportu publicznego.

Często używanie zwykłego mydła nie wystarcza, a pośpiech, jak i niedokładne mycie, nie sprawią, że wszystkie niechciane organizmy zostaną unieszkodliwione. Właśnie dlatego należy rozważyć zakup odpowiedniego żelu, służącego do dezynfekcji rąk. Będzie on w stanie usunąć wszystkie szkodliwe mikroorganizmy i podwyższy poziom bezpieczeństwa.

Dezynfekcja dłoni w pracy

Obecnie w każdym miejscu pracy powinien znajdować się żel do dezynfekcji dłoni. Jest to niezwykle ważne, zwłaszcza w dobie koronawirusa, który stanowi poważne zagrożenie dla zdrowia wielu osób. I choć niektórzy nie odczuwają poważnych skutków zarażenia się nim, to nie ma gwarancji, że inni ludzie nie przejdą go w sposób bardziej dotkliwy. Niestety, może się on również przyczyniać do śmierci, dlatego warto zachować się odpowiedzialnie i zatroszczyć nie tylko o siebie, ale również o innych ludzi, dla których ta choroba może skończyć się tragicznie.

Do użytku prywatnego

Żele do dezynfekcji rąk mogą doskonale spełniać swoją funkcję również w prywatnych domach, a także podczas podróży. Wystarczy, że zaopatrzysz się w niewielką buteleczkę, która zmieści się do torebki czy plecaka, a zabezpieczysz siebie i swoich bliskich przed zarażeniem. W domowych warunkach można z kolei korzystać z większego pojemnika, ustawionego w poręcznym dla wszystkich domowników miejscu.

Na koniec warto zauważyć, że dezynfekcja rąk w każdym miejscu powinna odbywać się wyłącznie przy wykorzystaniu profesjonalnych preparatów. Przykładem jednego z nich może być żel Debiut Plus Professional, dostępny w sklepie internetowym higiena.net.pl. Wypróbuj go, a będziesz bardziej spokojny o zdrowie swoje i najbliższych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here