buty

Piękna para dobrej jakości butów może posłużyć przez dobrych kilka lat, jeśli tylko zapewni się jej regularną pielęgnację i konserwację. Takie zabiegi naprawdę nie są trudne, kosztowne czy też czasochłonne. Odpowiednie traktowanie obuwia może nawet pozwolić zaoszczędzić na szewcu i zakupie kolejnej pary po jednym sezonie. Dowiedz się, w jaki sposób należy dbać o swoje ulubione buty.

Nie zapominaj o regularnym czyszczeniu

Regularne usuwanie brudu z obuwia to absolutna podstawa. Warto wyrobić w sobie nawyk czyszczenia butów po powrocie z pracy lub spaceru, co zapobiegnie wnikaniu różnych zanieczyszczeń w głąb materiału. Ponadto wiele plam znacznie łatwiej można usunąć, jeśli są w miarę świeże. Dotyczy to zwłaszcza obuwia w jasnym lub białym kolorze, z którego po kilku miesiącach może być trudno usunąć nagromadzony kurz i brud.

Jedną z najważniejszych zasad pielęgnacji jest rozpoczynanie jej właśnie od czyszczenia. Wypastowanie ulubionej pary skórzanych kozaków lub butów wizytowych bez uprzedniego wyczyszczenia może być kuszące, zwłaszcza gdy już jest się spóźnionym, jednak na pewno nie wpłynie to pozytywnie na stan obuwia. W ten sposób można niestety jedynie rozetrzeć brud lub nawet wetrzeć go np. w zamsz lub nubuk.

Dobierz środki do rodzaju obuwia

Bardzo ważnym elementem czyszczenia i konserwacji są odpowiednie akcesoria i środki. Takie produkty zawsze należy dobierać do konkretnego rodzaju obuwia. Warto wiedzieć, że nieprawidłowe zabiegi pielęgnacyjne mogą wręcz zaszkodzić butom. Niezbędny sprzęt można zakupić na stronie https://multirenowacja.pl/, gdzie można również znaleźć wiele cennych informacji o doborze akcesoriów i innych artykułów.

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostało wykonane obuwie. Skóra licowa może potrzebować nieco innej szczotki niż jej syntetyczny odpowiednik, zamsz lub nubuk. Ponadto w przypadku zamszu, nubuku i tekstyliów może przydać się odplamiacz. Dość istotną kwestią w przypadku pastowania jest natomiast kolor butów. Drobne zniszczenia można natomiast naprawić w domu przy pomocy specjalnych produktów do regeneracji obuwia.

Dbaj o prawidłową konserwację

Dość często pomijanym etapem pielęgnacji butów jest konserwacja, która ma na celu zabezpieczyć ulubioną parę przed uszkodzeniami mechanicznymi, brudem, solą czy też wilgocią. To właśnie prawidłowa impregnacja może okazać się kluczem do zadbanych, ładnie wyglądających butów, nawet jeśli zostały zakupione kilka sezonów temu. W tym przypadku również należy zwrócić uwagę na produkty przeznaczone do konkretnego rodzaju obuwia.

W sklepie Multirenowacja w dziale z artykułami do konserwacji butów można bez problemu znaleźć odpowiednie środki. Sporą popularnością cieszą się bardzo praktyczne impregnaty w sprayu, które zapobiegają przemakaniu obuwia. Z kolei tłuszcz do skór wnika głęboko w materiał i nie tylko chroni przed wilgocią, ale także doda skórze miękkości. Dość przydatne mogą okazać się również produkty zapobiegające farbowaniu przez skórę nóg i skarpetek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here