Zostań pisarzem

Zawsze marzyłeś o zawodzie pisarza, ale wydawał ci się on nieosiągalny? Czujesz, że spełniłbyś się doskonale w roli autora książki? Masz w głowie natłok myśli, którym chciałbyś podzielić się z innymi? Nie ma na co czekać i tracić czas na rozmyślania! Zacznij realizować swoje plany!
Na pewno w trapi cię pytanie: Jak napisać książkę?
Po pierwsze, aby stać się pisarzem trzeba mieć pomysł na swoje dzieło. Na świecie istnieje naprawdę sporo poczytnych autorów i jeszcze więcej książek, aby się wybić trzeba stworzyć coś oryginalnego! Nie przejmuj się, jeżeli nic nie przychodzi ci do głowy, nie daj ostudzić swojego zapału brakowi weny, po prostu pisz, a być może pomysł zjawi się sam. Skoro zdarza ci się rozważać zostanie pisarzem na pewno wiesz chociaż książę jakiego gatunku najchętniej byś stworzył.
Jeżeli masz już pomysł, to czas zabrać się za planowanie fabuły. Możesz oczywiście pominąć ten punkt, zdać się na spontaniczność i wierzyć, że intryga rozwinie się sama, w trakcie pisania, ale warto mieć chociaż zarys. Proces budowania napięcia w książce można zobrazować wykresem rosnącym, pnącym się coraz bardziej w górę, aż do osiągnięcia punktu kulminacyjnego, po czym opadającym, wtedy akcja zwalnia, czytelnik może się uspokoić.
Istotnym elementem każdej książki są również postaci. To bardzo ważne, aby nie były płaskie i podobne do siebie nawzajem. Dobry pisarz powinien zadbać o to, by każda postać, przynajmniej te pierwszoplanowe miały swój wewnętrzny świat psychiczny, posiadały indywidualne cechy charakteru, z którymi spójne będzie ich postępowanie.
Każda akcja, której podejmują się postaci musi być uzasadniona, tak, aby czytelnik mógł w łatwy sposób się z nimi utożsamiać. Dzięki temu twoje książki będą budzić prawdziwe emocje, czy może być coś bardziej gratyfikującego w pracy pisarza?
W procesie tworzenia bohaterów swoich dzieł naturalne jest wykorzystywanie wzorców zachowań oraz cech ludzi, którymi się otaczasz. Pamiętaj jednak o odpowiednim zamaskowaniu oryginalnych wzorców, tak aby nie były one rozpoznawalne przez czytelników i żeby nikogo nie urazić.

www.stazmalzenski.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here