Wartościowe śniadanie.

Spożywanie odpowiedniej ilości i jakość posiłków, to bardzo ważny aspekt dbania o zdrowie oraz sylwetkę. Dieta powinna być odpowiednio dostosowana do wieku, płci, zapotrzebowania na kalorie oraz stanu zdrowia każdego człowieka. Ważnym jest, aby posiłki spożywać regularnie uzupełniając je piciem dużej ilości wody, która bardzo dobrze wpływa na organizm. W prawidłowo utrzymanej diecie bardzo ważnym jest zachowanie proporcji poszczególnych dań, a także regularność ich spożywania. Najważniejszą częścią jadłospisu jest śniadanie. Powinno być ono obfite, a także dostarczać wiele kalorii potrzebnych do zdobycia siły na kolejne godziny dnia.
Co najlepiej jeść na śniadanie, by było ono pełnowartościowa, a także dawało uczucie sytości?
W zależności od rodzaju diety można wyróżnić składniki, które sprawią, że organizm będzie nasycony przez wiele godzin. Jednym z takich składników są jajka. Artykuł ten przygotowany w różnej postaci – jajecznica, jajka na miękko, na twardo, w koszulce – to świetny pomysł na początek dnia. Danie jajeczne może być wzbogacone o inne warzywa takie jak szparagi, pomidory, paprykę i inne.
Posiłkiem bogatym w węglowodany oraz inne potrzebne minerały są różnego rodzaju owsianki, tworzone z jogurtu naturalnego z dodatkami zbóż i owoców.
Dla bardziej wymagających, doskonałym rozpoczęciem dnia będą naleśniki podawane z owocami lub powidłami.
Jadłospis może być uzupełniony o różnego rodzaju soki, napoje niegazowane, upragnioną kawę lub herbatę.
Przygotowanie wartościowego posiłku wcale nie musi być czasochłonne i trudne, a składniki potrawy można przygotować poprzedniego dnia.

www.yoggi.pl

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykułGazy i wzdęcia
Następny artykułPrecz, kocie!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here