Seszele to bardzo popularne wśród turystów wyspy, które położone są na Ocenie Indyjskim. Warto wspomnieć o tym, że Seszele stanowią tak naprawdę grupę 115 oddzielnych wysp pochodzenia koralowego i wulkanicznego. Główne archipelagi tego pięknego kraju to Wyspy Wewnętrzne i Zewnętrzne. Największą wyspą jest Mahe, na której zresztą znajduje się stolica kraju, czyli Victoria.

Co warto zobaczyć?

Na Seszelach tak naprawę można zobaczyć prawie wszystko. Warto wybrać się przede wszystkim do Victorii, która jest jedną z najmniejszych stolic na świecie. Osoby, które lubią pasywny wypoczynek powinny skierować się na północ i wypoczywać na plaży Machabee. Osoby, które z kolei preferują aktywny wypoczynek, powinny jak najszybciej sprawdzić okoliczne górskie trasy, a w szczególności niesamowity Park Morne Seychelles. Najpiękniejsze plażę na Seszelach to Baie Lazare i Takamaka, które zaspokoją oczekiwania nawet najbardziej wymagających urlopowiczów.

O czym należy pamiętać

Wycieczki na Seszele z biura podróży https://logostour.pl/kraje/seszele cieszą się bardzo dużym zainteresowaniem, ale wybierając się do tego kraju pamiętać należy o kilku bardzo ważnych sprawach. Przez większość roku temperatura przekracza 30 stopni, a co najważniejsze wilgotność powietrza oscyluje w granicach 85%. Przy takiej pogodzie pamiętać należy o dużym zapasie wody pitnej i o kremie przeciwsłonecznym. Seszele są idealnym miejscem do nurkowania, dlatego też warto zabrać ze sobą sprzęt albo chociaż okulary do pływania. Pod wodą jest tak samo kolorowo jak na lądzie. Wycieczki na Seszele nie należą do najtańszych, dlatego też warto dokładnie zaplanować całą podróż, aby maksymalnie wykorzystać każdą godzinę.

Wodospady

Najpiękniejsze wodospady można znaleźć w Parku Narodowym Morne Seychellois, który znajduje się na wyspie Mahe. Oprócz zwiedzania wodospadów warto spróbować lokalnych ryb i napojów kokosowych, które zaspokoją podniebienia nawet najbardziej wymagających smakoszy. Kuchnia morska jest nie tylko bardzo smaczna, ale przede wszystkim bardzo zdrowa, dlatego też nie warto jej sobie odmawiać.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here