Jak przygotować się do wyjazdu na Maderę i co trzeba zobaczyć?

Madera to wyspa, która należy do Portugalii. Jedną z cech, które ją wyróżniają jest jej łagodny klimat. Zimy nie są ostre, a lata nie są upalne. Klimat jest dokładnie taki jaki powinien być, by człowiek czuł się doskonale. Jak zorganizować wyjazd, by był on świetną zabawą?

Zaplanuj trasę

Dobrym pomysłem jest samodzielne zaplanowanie trasy zwiedzania. Podróże na własną rękę są zawsze wyzwaniem, ale równocześnie dają też dużo więcej satysfakcji. Maderę można zwiedzać z okien samochodu. Nie trzeba wcale ciągnąć go z kraju. Auto można wypożyczyć już na miejscu… choć warto pamiętać o wcześniejszej jego rezerwacji. Trasę podróży najlepiej jest zaplanować jeszcze w Polsce. Dzięki temu nie stracisz cennego czasu na wyspie.

Przygotuj swoje kubki smakowe

Koniecznie musisz też wiedzieć jakich przysmaków szukać. Koniecznie musisz spróbować lokalnych specjałów. Na prowadzenie wysuwa się espada z pieczonymi bananami. Inaczej nazywa się ją rybą pałasz. Ciekawostką jest też bacalhau, czyli dorsz suszony na słońcu. To danie, którego nie spróbujesz w Polsce. Madera, jak każda wyspa słynie z dań rybnych oraz owoców morza. Co ważne, wszystkie te produkty są świeże i pyszne. Oczywiście, będąc w Portugalii nie można zapomnieć o popijaniu wina z okolicznych winnic.

Trochę czasu w stolicy

Jednym z najważniejszych punktów zwiedzania powinna być stolica Madery, czyli Funchal. Na poznanie tego miasta trzeba poświęcić trochę czasu. Dzień można zacząć od spaceru po Avenida do Mar. To promenada, która prowadzi wzdłuż oceanu. Można spacerować i podziwiać statki. Później przyjdzie też pora na przejażdżkę kolejką górską. Jak już wspomniano, Madera stoi rybami. Nic, więc dziwnego w tym, że jednym z ciekawszych miejsc w stolicy jest budynek targowy. Nazywa się on Mercado dos Lavradores i można w nim zobaczyć najpiękniejsze, najbardziej dorodne i najwyższej jakości ryby i owoce morza. To prawdziwa gratka dla każdego, kto się na nich zna i potrafi docenić ich piękno. W tym samym budynku można też zobaczyć owoce oraz egzotyczne kwiaty. Warto się im bliżej przyjrzeć, bo są to rzeczy, których w Polsce nie zobaczymy.

Atrakcje Madery

Na uwagę zasługuje też Ogród tropikalny Monte Palce. To miejsce wygląda jak z bajki. Jeśli, więc wybierasz się na Maderę ze swoją drugą połówką, to koniecznie musicie poczuć czar romantycznych mostków i rzeźb. W tym miejscu można też zobaczyć wiele egzotycznych gatunków kwiatów i krzewów, które w Polsce można zobaczyć jedynie w palmiarni. Na Maderze rosną one nieskrępowane niepogodą.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here