Gdzie we Wrocławiu mieszka się najlepiej? Sprawdź!

Wrocław to jedno z wielu miast, w których mieszka się dobrze. Od lat stolica Dolnego Śląska znajduje się na listach rankingów warunków mieszkaniowych w Polsce. Gdzie dokładnie warto przeprowadzić się do Wrocławia?

Myślisz o tym, żeby przeprowadzić się do Wrocławia? To kapitalna decyzja, ponieważ to właśnie to miasto, oferuje przyjezdnym wiele atrakcyjnych możliwości. Pierwsze pytanie, które się wtedy pojawia, to najczęściej – gdzie zamieszkać we Wrocławiu?

Wrocław to rozległe miasto, które położone jest nad Odrą oraz jej odnogami. W centrum znajdują się zabytkowe zabudowania, na zewnątrz znajdują się głównie dzielnice „sypialne”, gdzie do dyspozycji jest wiele mieszkań do zakupu oraz na wynajem.

Gdzie zatem warto zamieszkać we Wrocławiu? Zapraszamy do sprawdzenia już teraz!

Mieszkanie we Wrocławiu – centrum czy obrzeża?

Wbrew pozorom, we Wrocławiu wcale nie mieszka się najlepiej w samym centrum miasta. Chociaż to właśnie tam mamy blisko o sklepów, punktów usługowych, rozrywek, miejsc pracy, szkół oraz uczelni, to jednak warunki mieszkaniowe w centrum nie zawsze są najlepsze – hałas, ruch, mniejsze bezpieczeństwo to tylko niektóre minusy.

Optymalnym wyborem będzie wtedy zakupienie nowego mieszkania od dewelopera, na przykład Vantage: https://vantage-sa.pl/mieszkania-na-sprzedaz-we-wroclawiu/. Musimy jednak liczyć się wtedy z zwiększymy kosztami niż w przypadku mieszkań położonych w oddalonych do centrum dzielnicach.

Gdy chodzi o bezpieczne i komfortowe miejsce do zamieszkania, warto zwrócić uwagę na dzielnice znajdujące się poza ścisłym centrum miasta, na przykład na Krzyki, Fabryczną czy też na Psie Pole. Dodatkowym plusem zamieszkania poza centrum będzie niższa cena – różnice w kosztach kupna nieruchomości mogą różnić się nawet o kilka tysięcy złotych za jeden metr kwadratowy.

Szukasz dobrego mieszkania do zakupu we Wrocławiu? Sprawdź już teraz dostępne nieruchomości na sprzedaż znajdujące się w ofercie dewelopera Vantage: https://vantage-sa.pl/mieszkania-na-sprzedaz-we-wroclawiu/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here