Jest jednym z najważniejszych parków krajobrazowych, jakimi może się pochwalić Jura Krakowsko-Częstochowska. Na jego terenie nie brak miejsc zachwycających pięknymi krajobrazami oraz zakątków, które mogą się pochwalić ogromną wartością przyrodniczą. Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie może się jednocześnie pochwalić wieloma walorami turystycznymi, a wycieczki po jego terenie każdemu z nas mogą sprawić wiele radości.

Na tym sporym obszarze, liczącym sobie ponad 20 tysięcy hektarów powierzchni, czekają na nas najpiękniejsze dolinki, jakimi może się pochwalić Jura. Ich wielkim walorem jest położenie na terenie gmin leżących w niewielkiej odległości od Krakowa, dzięki czemu można bez większych problemów trafić na ich teren. Wycieczki po takich dolinach, jak Bolechowicka, Kobylańska czy Kluczwody, to idealne propozycje dla każdego miłośnika pięknych widoków, przyrody oraz aktywnego wypoczynku. Są to wyjątkowe zakątki, dzięki którym Jura jest dla turystów coraz bardziej atrakcyjnym rejonem.

Ta kraina to coś więcej, niż ruiny średniowiecznych zamków. To piękne doliny jurajskich potoków, malownicze ostańce skalne oraz rezerwaty przyrody, które mogą się pochwalić bogatą szatą roślinną. Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie pełen jest takich właśnie atrakcji, a wycieczki po jego terenie to wyjątkowa lekcja geografii i przyrody zarazem. Komu marzy się Jura i wędrówki po jej najciekawszych obszarach, dla tego Park Krajobrazowy Dolinki Krakowskie z pewnością okaże się atrakcyjnym terenem do planowania pieszych lub rowerowych wypraw.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here