Nowy pracownik a samochód

Na rynku funkcjonuje wiele działalności gospodarczych. Przedsiębiorstwa dzielą się na: przedsiębiorstwa produkcyjne, przedsiębiorstwa handlowe oraz przedsiębiorstwa usługowe. Jest to ogólny podział, gdyż może się zdarzyć, że jakaś firma będzie np. handlowo-produkcyjna czy handlowo-usługowa.

Każdy przedsiębiorca zajmujący się produkcją, handlem hurtowym lub sprzedażą usług prędzej czy później będzie zmuszony skorzystać z usług Przedstawiciela Handlowego.W tym celu będzie musiał utworzyć nowe stanowisko pracy oraz zarezerwować niezbędne środki potrzebne do utrzymania nowego pracownika.

Stworzenie nowego stanowiska pracy nie jest trudne. Jedyne trudności, jakie mogą nas spotkać to zwiększone kwoty kosztów w przedsiębiorstwie. Przed podjęciem tak ważnej decyzji musimy zadać sobie bardzo ważne pytanie: „Czy mnie na to stać?”. Należy zastanowić się kilka razy czy na pewno kolejny pracownik nie sprawi, że wpadniemy w kłopoty finansowe. Gdy już wszystko dokładnie przeanalizujemy i wynik wyjdzie pozytywny, a na powyższe pytanie odpowiedź będzie twierdząca, pozostanie tylko przystąpienie do tworzenia ogłoszenia o pracę lub wynajęcie profesjonalnej agencji, która zajmie się tym sama, a nam dostarczy odpowiedniego pracownika.

Na początku musimy ustalić czego oczekujemy od pracownika, jakie umiejętności uważamy za niezbędne u naszego pracownika? Jako reprezentant naszej firmy musi być zadbany i dobrze się prezentować, wymaganą cechą jest prawidłowe wysławianie się oraz umiejętności negocjacyjne. Kolejna kwestia to posiadanie prawa jazdy, ponieważ musi jakoś docierać do naszych klientów. Prawie jazdy towarzyszy kwestia samochodu mamy firmowy czy wymagamy posiadania prywatnego? Prywatny samochód pracownika bez wątpienia jest tańszą alternatywą my jako pracodawca będziemy jedynie zwracać koszty paliwa. Jednakże jeśli postanowimy zainwestować w firmowy samochód możemy liczyć na darmową reklamę naszej firmy.

Bez wątpienia nowy pracownik ułatwi nam pracę i pozwoli zająć się ważniejszymi rzeczami jednakże wygeneruje koszty, które zmniejszą nasz dochód. Wybór czy zatrudnić kogoś nowego musisz już podjąć sam.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here