ananas

Ananas – znany jest już od wieków a jego właściwości znał Ludwik IV. Owoc soczysty i aromatyczne zawiera kwas owocowy, sole mineralne i jest źródłem cennych dla organizmu witamin i minerałów. Wykorzystywany w przygotowywaniu posiłków i jako składnik w kosmetyce, ale też jako składnik niektórych leków i suplementów. Jeżeli interesuje Cię, jak powinieneś zażywać ananasa i przede wszystkim, jakie znajdują się w nim składniki, jakie ma właściwości, jak wpływa na Twój organizm, to koniecznie powinieneś przeczytać ten artykuł.

Właściwości ananasa

Ananasy są bogate w cukry proste, witaminę C, w ich skład wchodzą kwasy organiczne, związki potasu i miedzi, wydziela on też bromelinę (grupa enzymów wspomagających leczenie obrzęków i stanów zapalnych). Jest także źródłem pektyn, czyli błonnika pokarmowego, który pęczniejąc wypełnia żołądek, daje uczucie sytości na dłuższy czas. Błonnik bierze również udział w procesie detoksykacji organizmu. Biotyna to substancja równie pożyteczna, co bromelaina. Zaletą jej jest działanie mające na celu redukcję węglowodanów w organizmie człowieka, czyli zapobieganie tyciu. Mangan zaś wzmacnia nasze kości i stymuluje wchłanianie wapnia, będącego podstawowym budulcem a także zapobiega osteoporozie.

ananas dla mężczyzn- właściwości zdrowotne

Bromelaina i jej właściwości

Badania wykazały, że bromelaina działa przeciwzakrzepowo, zapobiega sklejaniu się płytek krwi rozpuszcza już powstałe zakrzepy, chorobie to dzięki tym właściwościom zapobiega chorobie wieńcowej i zakrzepowemu zapaleniu żył. Zwiększa ona przyswajalność białek, które są materiałem budulcowym mięśni umożliwiając ich pełniejsze trawienie, a pośrednio przyczynia się do zwiększenia masy mięśniowej.

Nadwaga u mężczyzn

To choroba naszego wieku związana ze złymi nawykami żywieniowymi, stresem i brakiem aktywności. Mężczyźni szczególnie powinni zwrócić uwagę na zmianę tych nawyków, aby ustrzec się chorób sercowo – naczyniowych czy podwyższonego cholesterolu. Warzywa i owoce powinny być podstawą posiłków, są niskokaloryczne i pomagają pozbyć się toksyn z organizmu. Produkty pełnoziarniste zawierają węglowodany złożone zwiększające poziom energii. A w swojej diecie uwzględnić ananasy jako produkty pozwalające podjąć walkę z nadwagą.

Ananas właściwości dla mężczyzn

Ważnym pierwiastkiem zawartym w ananasie jest mangan to on właśnie bierze udział w syntezie dopaminy, która jest neuroprzekaźnikiem mającym wpływ na poprawę nastroju i wzmocnienia popędu płciowego. W jego składzie są również witaminy i minerały poprawiające ukrwienie organizmu i pozwalające na stymulację popędu i zwiększenie potencji. Ananas zawiera enzymy wspomagające gospodarkę hormonalną mężczyzn. Ze względu na kluczowe działanie poprawiające trawienie, ananas polecany jest osobom z chorobami żołądkowo-jelitowymi, wątrobowymi i niestrawnością, wspomaga również pracę trzustki. Dojrzały owoc zawiera dużo cukrów, kwasy organiczne oraz prowitaminę A, witaminy z grupy B i witaminę C. Wszystkie te składniki potrzebne są mężczyźnie do prawidłowego funkcjonowania organizmu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here