Wybór nagrobka

Montaż pomnika na cmentarzu następuje zazwyczaj po około pół roku od pogrzebu. Na rynku znajdziemy wiele unikalnych pomników, co nie ułatwia wyboru. Jak wybrać nagrobek? O czym warto pamiętać? Jakie rodzaje cieszą się uznaniem?

Rodzaje nagrobków

Poszukując ciekawej oferty nagrobków, zwróćmy uwagę na to, aby postawić na wytrzymałość i dobrą jakość. Sporą popularnością cieszą się nagrobki Poznań, gdzie znajdziemy różnorodne wzory i wielkości. W Polsce zazwyczaj wybierane są nagrobki podwójne lub pojedyncze. Jeśli nie wiemy, na jaki się zdecydować, poprośmy o poradę zakład kamieniarski, który doskonale zna się na tego typu aspektach.

Pamiętajmy o tym, że różnią się one między sobą formą, wielkością i kształtem. Aktualnie jest wiele ciekawych wzorów i figurek, które przyciągają wzrok. Pamięć o bliskiej osobie zostanie z nami już na zawsze, a efektowny nagrobek pozwoli oddać cześć bliskim.

Nagrobki granitowe

Wybierając nagrobki Poznań, warto rozważyć granitowy rodzaj, który odznacza się wytrzymałością. Nagrobek jest stawiany raz na kilkadziesiąt lat, dlatego musi odznaczać się wyjątkową trwałością. Uzyskamy to dzięki postawieniu na rzetelną firmę kamieniarską i dobrej jakości tworzywo. Kamieniarstwo nie jest łatwym zadaniem i wymaga doświadczenia oraz ciągłego doskonalenia się. Zauważyć warto, że jednym z najchętniej wybieranych jest nagrobek granitowy. Plusem jest tutaj fakt, że tego typu pomniki są dostępne w szerokiej kolorystyce. Odznaczają się odpornością na działanie czynników zewnętrznych, natomiast najczęściej wybieranymi odcieniami tego typu są beż, czerń lub brąz.

Pomnik z marmuru – czy warto?

Innym rozwiązaniem jest marmur, który także cieszy się uznaniem na rynku. Jednakże w tym przypadku marmurowe nagrobki mają tendencję do ulegania korozji w trakcie mrozu, dlatego po kilkunastu latach takie pomniki trzeba wymieniać.

Nagrobki Poznań

Coraz częściej spotykane na pomnikach są fotografie, które pozwalają upamiętnić zmarłą osobę. Do wyboru jest bardzo dużo rozwiązań, od kolorowych zdjęć, po szare i stonowane odcienie. Zdjęcie może być zamieszczone w ramce owalnej, prostokątnej lub w kształcie serca. Oryginalną opcją jest zamówienie fotografii, która zostanie wygrawerowana na kamieniu, co bardzo efektownie się zaprezentuje. Wybierając firmę kamieniarską, niezwykle ważne jest, aby zwrócić uwagę na:

  • doświadczenie,
  • dobre opinie na rynku,
  • atrakcyjny zakres cenowy,
  • kompleksową obsługę,
  • dobry kontakt z klientem,
  • fachowe doradztwo,
  • nagrobki doskonałej jakości.

Dzięki temu unikniemy problemów w wyborze najlepszego rozwiązania, a całe zamówienie przebiegnie sprawnie i bez komplikacji.

Wytrzymały i trwały pomnik

Podsumowując, wybór nagrobka dla zmarłej osoby nie jest łatwym zadaniem. Największą popularnością cieszą się modele marmurowe i granitowe, które cechują się wytrzymałością i dobrze się prezentują. Nie zapominajmy o dobrej jakości i fachowym doradztwie zakładu kamieniarskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here