Śruby - konwersja pomiędzy normami ISO/DIN/PN

Co sprawia, że ludzie najczęściej kupują śruby spełniające określone normy? Przede wszystkim takie osoby decydują się na produkty, które mają jakość na dobrym poziomie. Takie śruby między innymi są odporne na korozję itp. Czym zaś charakteryzują się poszczególne normy ISO/DIN/PN? Gdzie są konkretnie stosowane? Jakie normy są najbardziej uniwersalne, a które mają tylko zasięg krajowy? Jak dokonać konwersji, aby to zadanie przebiegło bez najmniejszych nawet kłopotów i nie było zbytnio czasochłonne?

Czym cechują się normy ISO/DIN/PN?

Polskie Normy mają skrót PN. Odpowiada za nie na co dzień Polski Komitet Normalizacyjny. To państwowa jednostka organizacyjna. Jakie są jej zadania? Między innymi organizowanie, a także prowadzenie normalizacji krajowej. Chodzi o zatwierdzenie, rozpowszechnianie czy wycofywanie – jeśli jest taka konieczność – Polskich Norm. Warto zaznaczyć, że opracowywanie Polskich Norm należy zaś do specjalnych Organów Technicznych. Wyróżniamy tutaj Komitety Techniczne, Komitety Zadaniowe, a także Rady Sektorowe. Działalność Organów Technicznych wynika generalnie z podstawowej zasady normalizacji dobrowolnej. Na terenie naszego kraju stosowane są również normy DIN. Niemiecki Instytut Normalizacyjny powstał w 1917 roku. Obecnie ma swoją siedzibę w Berlinie. Do zadań tego stowarzyszenia należy między innymi opracowywanie i publikowanie norm, kontrola jakości wyrobów czy badania przemysłowe. Najbardziej powszechne są natomiast normy ISO. Odpowiada za nie Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna z siedzibą w Genewie. Instytucja powstała w 1947 roku. Jakie są zadania Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej? Przede wszystkim rozwój normalizacji na skalę światową. Ułatwia to wymianę dóbr i usług na przykład pomiędzy firmami z różnych krajów. Zapobiega to również powstawaniu barier technicznych itp. Polski Komitet Normalizacyjny należy do Międzynarodowej Organizacji Normalizacyjnej od 1947 roku.

Sprawdź aktualną ofertę firmy Stalmut na https://stalmut.pl/oferta/sruby/sruby-iso-7380-lbem-kulistym-gniazdem-szesciokatnym/

Jak dokonać konwersji norm?

Co zrobić, aby szybko dokonać konwersji norm? Chcecie na przykład kupić śruby drobnozwojne sześciokątnym z niepełnym gwintem? Zauważyliście, że u zagranicznego producenta są atrakcyjne ceny? Tego typu elementy mają oznaczenie DIN 960. Chcecie jednak dowiedzieć się o skrót związany z Międzynarodową Organizacją Normalizacyjną? Trzeba skorzystać z tabeli konwersji. Pamiętajcie, że wystarczy znać tylko jedno znaczenie, aby poznać pozostałe. Śruby drobnozwojne sześciokątne z niepełnym gwintem są określane jako ISO 8765. Elementy tego typu są nierzadko wykorzystywane w motoryzacji czy w trakcie budowy maszyn rolniczych itp. Nie może zatem dziwić zainteresowanie takimi produktami. Warto zwrócić uwagę na fakt, że generalnie najlepiej znać normy najbardziej uniwersalne, czyli ISO. Dzięki temu możecie kupować i sprzedawać elementy tego typu uwzględniając różne państwa. Pamiętajcie bowiem, że Międzynarodowa Organizacja Normalizacyjna zrzesza 162 państwa członkowskie z różnych kontynentów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here